Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyógynövényes szertől késhet...

Gyógynövényes szertől késhet a menszesz?

Figyelt kérdés

Neuroptimot szedek 3 hónapja,de most abbahagytam,mert nem jött meg.Védekeztünk egész hónapba így kizárt,hogy terhes vagyok.

Viszont dec 14-én jött meg utoljára s azóta semmi.Jövőhétre kértem a nőgyógyászhoz időpontot.


4 gyerkőc anyukája


2012. jan. 30. 14:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Arra lennék kiváncsi,hogy a Neuroptim késleltetheti a menszeszt?
2012. jan. 30. 14:26
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok gyógynövény gyengítheti vagy közömbösítheti a fogamzásgátló hatását. Ennek próbálj utánakérdezni, ha tablettával védekeztetek.
2012. jan. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha okoz is ilyesmit, akkor is csak a gyógynövény összetevője révén (Withania somnifera) tehetné. Extrém ritka mellékhatásként thyrotoxicosist írtak már le vele kapcsolatban, tehát úgy gondolom, hogy ha bármilyen pajzsmirigy-problémád volt neked, vagy a családodban, akkor a pajzsmirigyhormonod szintjének változtatásán keresztül okozhatta a menzeszed késését. Ha esetleg fogamzásgátló tablettát szedsz a védekezéshez, akkor az is lehetséges, hogy a fogamzásgátló tablettád hatékonyságát csökkentette - ilyesmi több gyógynövénykészítménnyel kapcsolatban is előfordul (a legismertebb ilyen az orbáncfű, de pl. ilyen hatásúak a keresztesvirágzatúak zöldségei és a grapefruitmag is).


Sajnos a modern orvostudomány még csak most kezdi felfedezni a keleti orvoslás gyógynövényeit, így a modern klinikai vizsgálatok is csak most folynak a terápiás- és a mellékhatásprofil feltérképezésére. A szedésük szerintem teljesen biztonságos - a több ezer éves használatból eredő tapasztalat alapján -, de mivel az indiai nők jóóóóval kevesebb kémiai gyógyszert szednek, így más gyógyszerekkel együtt szedve azért okozhatnak meglepetéseket.

2012. jan. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Gumival védekeztünk.

Pajzsmirigy vizsgálatot csak a háziorvos kérhet?Vérből nézik?Vagy nőgyógyász is tud írni beutalót?

2012. jan. 30. 15:19
 5/7 A kérdező kommentje:
Mentek a zöld kezecskék.
2012. jan. 30. 15:20
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak hát ez aggasztó.Közbe meg fáj a mellem a mellbimbóm,mintha meg akarna jönni,de már napok óta érzem.De sehol semmi.
2012. jan. 30. 15:21
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként már az utóbbi 3 hétbe úgy ébredtem,hogy a kezemen az ujjaim végén zsibbad,az összes ujjam.Biztosan köze van hozzá.S még azt mondják ez vitamin.Hát nem tudom hisz szorongásra van s tényleg enyhíti is akkor nem hinném,hogy vitamin.
2012. jan. 30. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!