Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lassan egy éve szedem a...

Lassan egy éve szedem a Belara nevű tablettát, és hónapról hónapra hatalmasabb dührohamaim, és kirohanásaim vannak. Tudom, hogy ez mellékhatás, és várható volt, de ami velem van az már átlagon felüli. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Erős idegeim voltak, de mostanában már nap mint nap sírok, mindentől egyből eltörik a mécses, marom el magam mellől az embereket, képtelen vagyok kontrollálni magamat. Ha abbahagynám a gyógyszer szedését ez változna, megnyugodnék? Illetve ha mást kezdenék el szedni helyette az segít, vagy akkor is nagy esély van a borzasztó hangulatingadozásokra? Akinek voltak hasonló gondjai akár tabletta szedés mellett, vagy anélkül, hogy oldotta meg?

2012. febr. 1. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Visszament a dokihoz a második rohama után, és kért egy más összetételű tablettát, amitől nem lesznek rohamai.

Ha te ezt egy éve "tűröd", hát az elég nagy butaság.

2012. febr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos homokba dugtam a fejem, hogy majd elmúlik, és mindig rá tudtam fogni valami másra (vizsgaidőszak, meló, magánéleti gondok)
2012. febr. 1. 22:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Le kell cserélni ezt nem neked találták ki. Nem minden gyógyszer jó mindenkinek.

Neked más jönne be de azt tudni kell az új gyógyszert is minimum két hétig szokni kell míg el kezd hatni.

Nem szabad ennyi ideig húzni hisz látod, hogy nem jó. Azonnal vissza kell menni a dokihoz.

Alternatív megoldásokkal foglalkoztál már? Pszichológus, terápia, jóga, életszemlélet váltás, gyógynövények, önszuggesztió stb.

Egyértelmű, hogy kimerült és depressziós vagy de ez nem gyógyíthatatlan.

Én is ideges, szorongós típus voltam, sokat rágódtam mindenen és azt hittem mi mindent kibírok, hihetetlen tartásom, önuralmam volt. Gondoltam úgyis kialszom magamból a problémákat stb. Aztán összeomlás, pánik betegség. A poklot jártam meg de ma már sokkal jobb. A bogyók egy részéről leszoktam és rájöttem, hogy mennyi felesleges dolgon rágódtam. Teljesen átértékeltem a dolgokat a fontossági sorrendeket. Ma már tized annyit sem idegelem magam. Nincs értelme.

Gondold át mi a fontos és mi az ami csak annak látszik de nem sok függ tőle.

És melegen ajánlanám a terápiát. Sok minden a felszínre kerülhet, tanácsokat kaphatsz a problémák kezelését illetően, sokat segít. Nekem sajnos nem ajánlották fel én magamtól jöttem rendbe de akik jártak csak jót mondtak nekem. Sok sikert. Ne hanyagold el magad. A lélek néha még fontosabb, mint a test.

2012. febr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én is ezt szedem, nekem semmi bajom nincs vele. Persze attól még neked lehet. de azért gondolkodj el rajta, hogy biztos emiatt van? a mellékhatások az első 3 hónapban a legereősebbek. én dianet szedtem, hasonlót éreztem, a 2. levelet már nem is szedtem végig. de abban jóval több hormon is volt. a belarában sokkal kevesebb van, az egyik legjobb gyógyszer ilyen szempontból, tehát én kétlem, hogy ez az oka a viselkedésednek.
2012. febr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!