Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit ajánlotok problémás...

Mit ajánlotok problémás arcbőrre? Pattanásra?

Figyelt kérdés
Mostanság elég sok pattanás jelenik meg arcomon. Ami azelőtt nem volt. Áprilisban lesz az esküvőm és addigra szeretném rendbe hozni.
2012. febr. 2. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Én aloeverát szoktam rákenni, van ilyen növényünk...

De ez csak gyulladás csökkentő és azért nem tisztitja ki rendesen a bőrt...

Szerintem menj el bőrgyógyászhoz és ír fel rá tuti kenőcsöt :) Ami nagyon büdös de használ.

JA! és szedj A vitamint, nekem is ezt írt fel!!


N21

2012. febr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A lenmag és a lenolaj nagyon jó hatással van a májunkra, hiszen segítik azt megtisztulni. A zsírmáj gyógyításában is nagyon jó. A májunkon keresztül hat a bőrünkre, hiszen ha ez a belső szervünk már telítődött a méreganyagokkal, akkor testünk a bőrünkön keresztül próbálja meg „kidobni” a méreganyagokat, ez pedig különféle bőrproblémákban – a legegyszerűbb pattanástól az ekcémáig – mutatkozhat meg. Ha sikerül tehermentesíteni a májat, akkor az újra képes lesz maximálisan ellátni a feladatát, így megszűnnek hozzá kapcsolódó bőrbántalmaink.

Fogyasztása az alábbiak szerint ajánlott:

Első hét – 1 desszertes kanálnyi lenmagliszt + 1 evőkanálnyi tejföl.

Második hét – 2 desszertes kanálnyi lenmagliszt + 2 evőkanálnyi tejföl.

Harmadik hét – 3 desszertes kanálnyi lenmagliszt + 3 evőkanálnyi tejföl.

Ezt a keveréket reggeli helyett kell fogyasztani. A tejfölt bármelyik savanyított tejtermékkel lehet helyettesíteni. A tisztítás idején naponta feltétlenül meg kell inni 1,5-2 l vizet.

Haj- és bőrápoló szer

Forraljuk fel vízzel a lenmagot, és az így keletkező kissé zselés anyaggal kenjük be a hajat. Csavarjuk fel a hajat csavarókra és hagyjuk megszáradni, vagy hagyjuk szabadon. A frizura dús és rugalmas lesz.


A hölgyek örömére a lenmag gyakorlatilag minden alakjában elősegíti a megfiatalodást, nemcsak belsőleg, hanem külsőleg is. A bőrünk simává és rugalmassá válik tőle. Arcpakolásokhoz hozzáadva a lenolajat hetente kétszer végezhetünk arcmasszázst. Az arcot nyákos főzetével töröljük át a ráncok és a gyulladások ellen.

2012. febr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én először mindenképpen egy jó kozmetikushoz fordulnék, ő megtudja mondani, hogy mennyire komoly a helyzet, érdemes-e bőrgyógyászhoz fordulni. Elmondhatod neki azt is, hogy eddig nem ilyen volt és hamarosan esküvőd lesz, szeretnéd addigra helyre hozni. Ha jó kozmetikushoz mész akkor ellát hasznos tanácsokkal, ha kell, akkor elküld bőrgyógyászhoz.

Lehet hogy valami hormon változás, immunrendszer gyengülés, vitaminhiány, időjárás, vagy tényleg bármi.

Így azt sem lehet mondani, hogy ezzel vagy azzal kend, erre is kozmetikus tud hasznos tanácsot adni, mert ha mondjuk az arcod helyenként száraz, helyenként zsíros, akkor már nem is jó, ha mindenhova egyforma krémet kensz, stb.

2012. febr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!