Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nemi herpesz? Csak szexuális...

Nemi herpesz? Csak szexuális úton terjed?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve egyik nap arra lettem figyelmes, hogy fáj, ahogy a bugyi hozzámér a szeméremnyílásom mellett. Olyan volt, mint egy nagy, gyulladt pattanás. Úgy is kezeltem. De megint előjött, csak most olyan, mintha nem a felszínen lenne, hanem a bőr alatt van a duzzanat. Utánaolvastam, és így jöttem rá, hogy valószínűleg nemi herpeszem van. Kétségbe vagyok esve, mert azt olvastam, hogy javarészt nemi úton terjed. Én nem csaltam meg a páromat...

A másik része a dolognak, hogy a legjobb barátnőm egyik családtagja -hogy is mondjam- prostituáltként keresi a kenyerét. Előfordulhat, hogy náluk kaptam el, vagy vegyem elő a páromat? :(


2009. máj. 31. 18:02
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia!Én erről elég megosztott véleményeket olvastam,de egyesek szerint terjedhet orális szex által is ha pl a párodnak herpesz van a száján-bár mondom,egyik helyen ezt olvastam,másikon azt,de ezt talán egy orvos írta,nem vok benne biztos...de vhogy úgy volt,h a nemi szerveken lévő herpesz nem ugyanaz a típus mint a szájon lévő,de "rokonok"és elvileg tehát így is elkapható-1 másik oldal azt írja h nagyon ritka h a szájon ugyanaz a típusú herpesz forduljon elő,de megeshet-szóval csak azt nem tudom én se hogy akkor azt nemi szervről kapja-e el vki,v magától alakul ki az a típus v mi...elég bonyolult.Úgy tudom,hogy csak nemi érintkezés útján (és szájjal???)terjed.szóval nem hinném h a barátnődnél szedted össze.Persze az a te döntésed,hogy a párodat kérdőre vonod-e v sem.De sztem kérdezz meg egy weborvost ő biztosan pontosabb választ tud rá adni v nézz szét alaposabban a neten.
2009. máj. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!