Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15-20 hetes vetélés után mik...

15-20 hetes vetélés után mik a tapasztalatok? Beindul már a tejtermelés, vagy még nem?

Figyelt kérdés
A terhességem előtt-alatt rengeteg hormont szedettek velem, ezért nem szivesen vennék be még egy doboznyit azért, mert "határeset, de lehet, hogy megindul a tej". És akinek megindult: begyulladt, vagy csak szimplán folydogált? Meddig?
2012. febr. 4. 09:09
 1/5 anonim válasza:

Nekem 2 vetélésem volt, mindkettő a betöltött 18. héten.

Az elsőnél nem volt semmi utána, de a másodiknál (ikrek) viszont Bromocriptint kellett innom (cseppek), ez tejapasztó, csökkenti a szervezetben a prolaktin-szintet, ez a hormon felelős a tejelválasztásért.

Ezt kb. 2 hétig ittam, nem volt gond, annyi történt csak, hogy volt kb. 3-5 nap, amikor nagyon "felduzzadtak" a melleim, kemények voltak, nehezek és fájtak de nem szivárgott semmi. Néha láttam csak a mellbimbókon apró kis fehér száraz valamiket, mintha hámlana. De más nem volt.

2012. febr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 cs.dóraa válasza:
Nekem terhesség megszakításom volt 13hetesen,és utánna pár nappal nagyon fájtak a melleim,hozzá se bírtam érni mert órdítani tudtam volna a fájdalomtól.hideg borogatást tettem rá és lassan de elmúlt.2hetes kontrolon a doki is kérdezte van e elötejem.
2012. febr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azóta már beindult a tejem, és dorván feszül-fáj az egész. Ha magától nem enyhül 1-2 hét alatt, még nem késő bevenni mégis a hormont?
2012. febr. 8. 16:47
 4/5 anonim válasza:

Nem írtad, hogy mikor indult be, de szerintem egy napot se várj, beszélj a dokival, mert nem játék.

Szerintem nem késő szedni a gyógyszert, de az orvos majd megmondja.

Minél hamarabb elkezded szedni, annál hamarabb enyhül a fájdalom stb.

2012. febr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! Durván másfél héttel a vetélés után megszűnt a fájdalom és a duzzadtság, a tejtermelés pedig leállt. (Amúgy is csak pár csepp volt) Nem akarok senkit az gyógyszerek ellen hangolni, de azt hiszem, ez a kis kellemetlenség belefért, hogy megkíméljem magam egy újabb adag hormonkészítménytől.
2012. febr. 14. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!