Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet a fogamzásgátlótól vagy...

Lehet a fogamzásgátlótól vagy vírus okozza?

Figyelt kérdés
Tegnap kezdtem el szedni életemben először fogamzásgátló tablettát. Délelőtt 11-kor vettem be az elsőt pár óra múlva éreztem, hogy fáj a fejem meg ráz a hideg illetve sose tudok aludni napközbe most rendesen bealudtam. Az első nap még nem olyan erős a vérzésem de most szó szerint ömlött és erősen piros volt. A hasam szokott fájni elég elviselhetetlen volt. Ma ismét bevettem a hasam még mindig fáj sőt hánytam is, lázam nincs nem is volt hiába rázott a hideg. Jangee fogamzásgátlót szedek. 19/L
2012. febr. 5. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg nem szabadna ilyen tüneteket produkáljon a fogamzásgátló, gyakorlatilag semmi nincs kizárva. Ezt a fajtát nem ismerem, olvasd át a tájékoztatót, vagy hívd fel a dokit aki felírta, hátha okosabb leszel!
2012. febr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van lázad/erősebb hőemelkedésed? Ha van, akkor fertőzés, ha nem, akkor viszont a tabletta mellékhatásáról lesz szó. A Jangee kimondottan csinál ilyet, hogy ha valamilyen lappangó vírusfertőzésed van, vagy akár herepszed, akkor ezek a szedés megkezdését követően kijönnek. A hatóanyaga amúgy az egyik legkorszerűbb (a Yasminelle ill. a Yadine generikumai), de a gyártója hát.. finoman fogalmazva is egy "noname" spanyol gyógyszercég. Gyógyszerészként fogamzásgátlóból és úgy ált. hormontartalmú gyógyszerből soha de soha nem választanám a generikumot, mert az eredetinek ált. lényegesen kevesebb mellékhatása van, még ha kb. 1000 Ft-tal drágább is. Tudom, hogy ezt nem te választottad, de az orvosodtól, illetve a patikában is kérheted, hogy inkább az eredeti készítményt adják ki és a későbbiekre ezt tanácsolnám!


A fejfájás, hasfájás, hányás valószínű, a vérzészavar meg hogy mindenképpen a fogamzásgátló mellékhatása lesz - hívd fel az orvosodat, a tabletta szedését pedig addig függeszd fel!

2012. febr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kaptam egy kis füzetet erről a tablettáról bővebb leírást abban az ál, hogy gyakori tünet:

- fejfájás, emlőfájdalom, émelygés, hányinger, hányás, lehangoltság.

Elsősorban a tabletta szedés első hónapjaiban léphet fel ez a nem kívánt tüntet. Intenzitásuk csökken a 3-6 hónap során, ahogyan a szervezet "megszokja" a tablettát.

2012. febr. 6. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!