Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Használhatok 11 évesen tampont...

Használhatok 11 évesen tampont? Hogyan mondjam el anyunak hogy tampont szeretnék használni?

Figyelt kérdés
Azért szeretnék tampont használni mert a betétektöl viszketek es olyan a betét mintha be lennék pelenkázva.Gyülölöm!Anyukám a növérem és én is allergiásak vagyunk a betétre.Az Always betétet használjuk mert attól kevésbé viszketünk.Hogyan mondjam el anyunak?
2012. febr. 6. 11:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A 11:29-es vagyok. Ebben a cikkben írják, hogy a tampon azért nem jó tartósan, mert nem engedi rendesen kifolyni a vért.

[link]

2012. febr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. febr. 6. 14:04
 13/18 anonim ***** válasza:
59%

nyugodtan használj tampont, viszont ha van ilyen viszketős problémád, akkor a probiotikus tampont javaslom, mert azzal még az intim egészségedért is teszel

keress rá a google-ban!

2012. febr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
69%

Anyukádnak mondd meg, hogy kipattogsz és szörnyen viszketsz, szeretnél tamponra (de szerintem tegyél be mellé tisztasági betétet is, ha attól nem viszketsz) váltani. Esetleg mondhatod még azt is, hogy nagyon erős a vérzésed, vagy éjszaka mindig kifolyik és összekened magad. Én régen ezt mondtam anyumnak, amikor kértem vegyen nekem tampont. (Tényleg így volt amúgy, nem hazudtam.)


Mindenki maga dönti el mit hasaznál. Én is hallottam, hogy a tampon nem annyira ajánlott, de én is azt használok mert sokkal kényelmesebb, nem ázok át folyton és nem vagyok csupa "mocsok". + Én is viszketek a betétektől, főleg nyáron! Én is az always-t használom, attól jön kia viszketés legkevésbé. Most amúgy megújult, sokkal másabb lett a tapintása, olyasmi, mint a bársony anyagnak. Elsőre furcsa volt, amikor megfogtam de sokkal jobb, nem olyan műanyagos, nincs viszketés.

Próbálj olyat venni, bár tudom sok helyen még a régit árulják. Szerintem ennek a neve a Micro Touch technológia, legalábbis most nézem és ez van ráírva (a többi a szokásos).


Vagy lehet kapni kisbabáknak pelenka kipattogzás elleni kenőcsöt, próbáld ki. Nem jut most eszembe a rendes neve, de ha így elmagyarázod az eladónak szerintem tudni fogja, csak megtaláljátok. Hátha találsz valami nem túl zsíros fajtát, ami jól beszívódik. Én is terveztem régen, hogy kipróbálom, de aztán maradtam a tamponnál így elfelejtődött.

2012. febr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
9%
Nekem még nem jött meg de én tampont szeretnék használni...
2012. jún. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
34%
Kedves előző válaszoló! Ha nem menstruálsz, nem szabad tampont használni, mert kidörzsöli a hüvelyed, tönkreteszi a nyálkahártyád és könnyebben kapsz el fertőzéseket!!!
2012. jún. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Előző, szerintem arra gondolt, hogy majd ha megjön neki akkor szeretne tampont használni...
2012. jún. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
46%
igen arra gondoltam, de persze nem az első alkalommal...legalább 1, vagy fél évet várni fogok!és használj, és mond neki hogy nem szereted!nem lesz semmi baj, ne aggódj!;)
2012. jún. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!