Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lett egy "dudor" a külső...

Lett egy "dudor" a külső szeméremajkamon. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem észre, egyik napról a másikra lett egy "dudor" a jobb külső szeméremajkamon, egészen alul "végénél". Tapintásra olyan mint egy kis üveggolyó, ki lehet tapintani, mint egy kemény csomó/dudor, de nem "kívülre nőtt", hanem belül van. Úgy tűnt fel, hogy amikor a wc-n megtöröltem magam, éreztem hogy érzékeny.

Kívülről csak annyi látszik, hogy meg van duzzadva.

Mi lehet ez?

Valami "belső pattanás"?? Vagy komolyabb lehet a baj? Nagyon aggódom.. :((


2009. jún. 2. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán szőrtüsző gyulladás, és lett belőle egy furunkulus. Azt lehet nevezni "belső pattanásnak". Egyszer nekem is volt ilyen, de én nem vagyok szívbajos, és kikúráltam. Nem szabad nyomogatni, hagy hogy megérjen. Betadine vagy tetran segíthet. Amikor megérik, lesz teteje, és ki lehet nyomni, vagy magától kifakad. Ha nagy, akkor egy bazi nagy lyuk fog tátongani a tetején, de ez is begyógyul pl. betadintól. Én nem mentem vele orvoshoz, és ne aggódj, el fog múlni. szerintem
2009. jún. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha megnézeted orvossal, azzal rosszat nem teszel, de nekem is volt már ott pattanásom.
2009. jún. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, bár nem belül. és tényleg kifakadt. Ha ez akkor nem kell aggódnod.


VISZONT feltétlenül menj el dokihoz, mert lehet valami másnak is az előjele. Pl. valami nemi betegségnek is. Nem akarlak megijeszteni, de az orvos ártani nem árthat.

2009. jún. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Tényleg olyan tapintásra mint egy göbös pattanás; kemény és jól behatárolható. Egyáltalán nem a felszínen van, hanem a bőrön belül. :(

Szerintetek az elég ha egy hét múlva megyek dokihoz, ha addig nem múlik el?

2009. jún. 2. 10:21
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

10:06-os vagyok.

Szerintem azért menj el akkoris, ha elmúlik a pukli. Ártani tényleg nem árt. Vannak pl. olyan beteségek, amelyek egy csomóval kezdődnek, de aztán elmúlnak.. majd pár hét elteltével (amikor már elfelejtetted, hogy egyáltalán pukli volt) akkor más "tünetek" jelentkeznek. Valószínűleg nincs baj, de attól sem lesz ha elmész a dokihoz.

2009. jún. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Lehet pattanás, szőrtüszőgyulladás ill bakteriális fertőzéstől is kialakulhat, pl ha viszket is a nemi szerved.
2009. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!