Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tegnap kezdtem el szedni...

Tegnap kezdtem el szedni antibiotikumot (Cefzil) közben fogamzásgátlót szedek lett volna még 12napom mire meg kellett volna jönnie erre ma megjött. Lehet ez az antibiotikum miatt? és hogy szedjem tovább a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 07:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez biztosan az antibiotikum miatt van, legyengítette a fogamzásgátló hatását, azért jött meg. A fogamzásgátló tablettát ugyan úgy szedd tovább, mintha nem lenne közti vérzésed, és ami fontos, antibiotikum kúra alatt + utána 1 hétig védekezzetek másképp is.
2012. febr. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és ugyanúgy 7nap múlva mikor már nem kéne szednem a gyógyszert hagyjam abba? és abba a 7napos szünetbe megint megfog jönni?
2012. febr. 14. 08:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen. Én legalább is így csinálnám. Másik megoldás, hogy végig szeded ezt a levelet, majd nem tartasz szünetet, hanem egyből elkezded szedni a másik levelet is, és csak azután tartasz 7 nap szünetet. Tehát 2 havi bogyót szedsz be szünet nélkül. Így is lehet csinálni, bár ezt azért csak évente 1, max. 2 alkalommal, mert felboríthatja a hormonrendszert, és időközben pecsételős vérzés is lehet. A legjobb lenne, ha meg tudnál kérdezni egy nőgyógyászt, akár csak telefonon is, ő biztosabbat tud neked mondani.
2012. febr. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm :)
2012. febr. 14. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!