Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítség! Mitől hullhat...

Segítség! Mitől hullhat ennyire a hajam?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta hullik, akkor kezdődött mikor szüneteltettem a fogamzás gátlót. Voltam orvosnál vele írt vitaminokat de nem használ. Próbáltam több mindent, de akkor is hullik, most kb. fele hajam van meg mint volt. Bőrgyógyászhoz is szerettem volna menni, de nem kaptam időpontot, csak valamikor júniusra, az meg nagyon messze van még. Mit lehet tenni? Hova forduljak?
2012. febr. 14. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Vissza kellene menned a háziorvosodhoz azzal, hogy a vitaminok sem használtak. A bőrgyógyásszal kapcsolatban teljesen le vagyok döbbenve és nem is értem, hogyhogy csak júniusra kaptál időpontot.. Talán, ha a házidokid írna egy bőrgyógyászati beutalót, akkor azzal időpont nélkül is megvárhatnád, mire sorra kerülsz. Ez lenne a legjobb megoldás, mert vagy hormonális zavar, vagy esetleg valamilyen rejtett gyulladás okozhatja a panaszod. Góckutatást szoktak elrendelni rá, tehát először nagyrutin (vérvétel), majd fogorvos, nőgyógyász, fül-orr-gégész, stb. Hajhullásnál mindig a problémát kell kezelni, tehát ha hormonzavar okozza, akkor azt, ha pedig gyulladásos góc van a szervezetedben (pl. rossz fog, esetleg krónikusan begyulladt mandula), akkor a gyulladást kell megszüntetni. A külsőleges hajhullás elleni szerek (pl. hajszesz, sampon, ampulla .. hajvitaminok) használatát nem javaslom az esetedben, egy ennyire erős hajhullásnál ezek max. csak a problémát fedik el ideiglenesen.
2012. febr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elozonek az irasat fogadd el, es feltetlen menj vissza a haziorvoshoz, vagy egy hajgyogyaszt kell felkeresned, mivel valoban fontos, hogy az okot kideritsek, aztan tudod kezelni.
2012. febr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem is volt jó pár éve ilyen gondom,párosulva sok-sok gyulladt piros ragyával az arcomon. Bőrgyógyászhoz is mentem, írt fel valami löttyöt, ami semmit nem használt, a hajam annyira hullott, hogy hajmosáskor a kád alja tele volt a hajammal.Ijesztő volt Aztán történt, hogy az egyik fogamból kiesett a tömés, elmentem újratömetni. Ekkor a fogorvos azt mondta, hogy ezt a fogat inkább kihúzná, mert szerinte van egy gyulladt góc a gyökérnél. Gondoltam Ő tudja... 1-2 hét múlva elmúlt a hajhullásom, az arcomról a rengeteg ragya letisztult.Szerintem menj el egy jó fogorvoshoz is. De ne hanyagold el a többi vizsgálat kérést sem!!
2012. febr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenképp visszamegyek, mert ez így nem mehet tovább! Köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 14. 12:12
 5/5 Angyalom Szappan válasza:

Igen, egy komplett góckutatásra van szükséged szerintem is; nőgyógyász, hormonvizsgálat is kellene, mert összefügghet (ahogy írod) a tabletta szüneteltetésével.

Nekem mindhárom szülésem után jó pár hónapig hullott a hajam, pl!

Utána elmúlt, és regenerálódott is. A külsőleges szerekre ne költs, mert ennek oka a szervezetedben, belül van. Előbb az okot kell kideríteni, kezelni, utána jöhetnek a hajroboráló, természetes szerek! Jobbulást!!

2012. febr. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!