Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-ám van, de minden eredmén...

PCOS-ám van, de minden eredményem, a terheléses cukorvizsgálat és még a hormonvizsgálat is jó lett. Én már semmit sem értek. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

A nőgyógyászom azt mondta,csak a fogamzásgátló marad...

Minden eredményem jó lett,kivéve a totál tesztoszteron egy picit magasabb.De minden tünetem megvan ,ami a PCOS-nál előfordulhat.Nincs menstruációm,szőrösödöm,hullik a hajam,pattanásos a bőröm..Nagyon elvagyok már keseredve.:(

Szerintetek azért menjek el magán endokrinológushoz,vagy felesleges és csak a fogamzásgátló marad?Örökké kell majd szednem?


2012. febr. 14. 16:34
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Ja azt nem írtam,hogy a ciszták látszódtak a vizsgálat során ,szval tuti ,hogy ez a bajom.

köszi előre is!

2012. febr. 14. 16:35
 2/29 anonim ***** válasza:

Nem ért mostanában túl sok stressz? Válás, közeli hozzátartozó halála, ilyenek súlyosabbakra gondolok. Súlyod rendben van, nem sportolsz túl sokat? Párkapcsolatod van?

Én a helyedben keresnék másik dokit.

2012. febr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Ilyen dolog hál Istennek nem ért,bár stresszes típus vagyok sajnos...:(

Az igazsághoz hozzá tartozik az is,hogy már szedtem Diane 35 nevű fogamzásgátlót és ahogy abba hagytam akkor jelentkeztek ezek a tünetek.Akkor a pattanások miatt kezdtem el szedni.

Szexuális életet még nem élek,lehet ez is a baj.

Szorongó típus vagyok..gondolod,hogy ezek miatt is lehet?

Erre még nem is gondoltam...

2012. febr. 14. 17:01
 4/29 A kérdező kommentje:

Ja a a súlyom rendben van.Azon a kérdéseden,hogy nem sportolok-e sokat,bevallom picit elmosolyodtam ,mert hát ...én vagyok a egészségtelen életmód megtestesült mintaképe.:D

Tudom ez szégyenletes dolog és azt is tudom,hogy ennél a betegségnél az életmód ,ami talán a legfontosabb .

de nem tudom,hogy "csak" az megoldaná -e ezt a problémát,lehet...sőt biztos,hogy nagyon fontos lenne.

2012. febr. 14. 17:05
 5/29 anonim ***** válasza:
A szorongás kevés ilyesmihez. Versenysportolók szoktak még küzdeni a hormonrendszerükkel, de akkor nálad ez sem áll. Hm. Szerintem keress másik orvost. A fogamzásgátlók szerintem inkább felborítják a hormonrendszert, minthogy rendbe hoznák. Az Aviva tornának nézz utána. Nincs azzal semmi baj, hogy nem élsz még nemi életet, sőt! Így legalább nem kapsz el semmi betegséget.
2012. febr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Írd le PONTOSAN ÉS RÉSZLETESEN, hogy mik a panaszaid és milyen vizsgálatokat végeztek eddig.

Mindent!

2012. febr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm,aranyos vagy nagyon,hogy így próbálsz segíteni.

Akkor megpróbálok minden leírni.

Szóval úgy kezdődött,hogy 16 évesen kezdtem szedni a Diane 35 nevű fogamzásgátlót,mert már semmilyen más megoldást nem láttam a pattanások ellen.Ez be is jött,persze azt hangsúlyozom,hogy az akkori nőgyógyászom azt hiszem még egy sima labor vizsgálatra sem küldött el,mielőtt felírta volna a gyógyszert.Ezt azóta,hogy valakinek mondtam ,mindenki azt mondta,hogy megérdemelte volna "ezt-azt". A legdurvább,hogy én úgy tudom a Dianét maximum fél évig lehet szedni,ehhez képest én majd 3 évig szedtem,és még akkor is nekem jutott eszembe,hogy ezt már abba kellene hagyni.Akkor tértem át a Yadinéra ,mert hogy annak vmivel kisebb hormon tartalma van.Aztán úgy döntöttem,hogy azt is abba hagyom,mert nincs értelme szednem és nem akarom a szervezetemet tönkre tenni.Tavaly április vagy májusban,most nem is tudom pontosan ,de akkor vmikor akkor hagytam abba.Akkor elkezdtek visszajönni a pattanások elég rendesen,nem csak az arcomon,hanem a hátamon ,és a mellkasomon is.Emellett elkezdett a bajuszom is megerősödni,előtte is volt de nem ennyire,meg az arcomon is és hát elég kellemetlen ,de a mellem között is és a mellemen is kicsit.Menstruációm szinte nincs is:(A hajam nyáron nagyon hullott,majdnem lett egy kopasz foltom is,amire mások azt mondják,hogy nincs is,de basszus mégis csak én ismerem a saját fejbőrömet és az nem volt ott.De az talán most picit megállt ,mert szedek rá vitaminokat.Vizsgálatok:a hormonvizsgálat most lett készen és csak a totál tesztoszteron lett egy kicsit magasabb.A cukorterheléses vizsgálat meg teljesen jó lett.

Sokszor izzadok mostanában és ennyire tuti nem voltam izzadós régebben ,van ,hogy az éjszaka közepén arra ébredek,hogy csurog rólam a víz.Mondjuk néha rosszat is álmodom és amiatt is lehet.Nagyjából ennyi.Majd,ha vmi még eszembe jut leírom.Köszi,ha elolvasod!:)

2012. febr. 14. 18:55
 8/29 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem leírni,hogy a hormonvizsgálathoz sajnos nem a ciklus 3. napján vették le a vért,mert ugye ezt nem lehetett kiszámítani,főleg,ahogy én menstruálok...azért sem.Azt hallottam,hogy ez fontos lehet,bár,ha jóformán nincs is menstruációm nem tudom,hogy tudnám megoldani ezt.A nőgyógyászom nem mondta,hogy ez baj lehet,de olyat is olvastam,hogy igen...
2012. febr. 14. 19:02
 9/29 anonim ***** válasza:
De pontosan milyen hormonvizsgálatok voltak? Tesztoszteronon kívül?
2012. febr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Nah egyébként azért kérdem, mert sok éves szenvedés és utánajárás után most kerültem talán olyan dokihoz, aki úgy tűnik ért is a dolgához.

Nekem kezdetektől rendszertelen volt a vérzésem (fél évente egy kb.), erősen szőrösödöm, de a pattanásaim nem vészesek, a hajam sem hullik és kövér sem vagyok (inkább kórosan sovány).

A petefészkem cisztás, a tesztoszteronom magas.

Csináltak nekem is egy rakás hormonvizsgálatot, terheléses cukor és inzulint, inzulinrezisztencia elvileg nincs.

Nah és most mondta a doktornő, hogy a probléma ott kezdődik, hogy egy még csak az sem biztos, hogy PCO, mert nem lettem normálisan kivizsgálva. Nem néztek meg mindent, amit kellett volna...

Szóval most egy hónap tisztulás mindenféle gyógyszer nélkül, aztán egy hónap múlva megcsinálja az összes labort és terheléses vizsgálatot.

Remélem most már kiderül, hogy pontosan mi is a probléma, és annak megfelelő kezelés kapok.


Szerintem nálad is hasonló lehet a gond. Hogy mindenki nézett vmit, de az összes szükséges vizsgálatot senki se végezte el.

2012. febr. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!