Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek ebben az esetben...

Szerintetek ebben az esetben indokolt a hormonvizsgálat?

Figyelt kérdés

16 évesen kezdtem el szedni a Diane35 nevű fogamzásgátlót,mert elég pattanásos volt a bőröm.Ez nagyjából el is mulasztotta őket,de időközben rájöttem,hogy több szempontból sem tesz túl jót a szervezetemnek ez a gyógyszer.A hormontartalma elég nagy.Mivel nekem ez segített elmulasztani a pattanásokat,ezért én arra következtetek,hogy nálam ez az egész hormonális eredetű volt.Most,hogy már lassan fél éve nem szedem,sajnos valamennyire kezdenek visszatérni a pattik,de nem csak azok,hanem mintha el kezdtem volna sokkal jobban szőrösödni is az arcomon,hullik a hajam,és hát persze még a menzim is elég rendszertelenül jön meg...:S Nem tudom,hogy ebben az esetben lehetséges lenne egy hormonvizsgálat.Szerintem nálam,a tesztoszteron színt lehet magasabb.(?)

Nagyon köszönöm előre is!:)


2011. szept. 27. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, érdemes lenne, de több oka is lehet ennek, a legvalószínűbb a PCOS, de annyira összefüggő a hormonrendszer, hogy a szakorvos is csak a laborodból tudja megmondani mi bajod.

Kérj beutalót endokrinológiára.

2011. szept. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszodat.Ezen az endokrinológián már én is gondolkodtam,egyébként az tb alapon megy? Csak azért kérdezem,mert én úgy tudtam,hogy az csak magánrendelés formájában működik....(de lehet,hogy rosszul tudom)

köszi előre is.:)

2011. szept. 30. 01:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod, de SZTK ambulancián 2-3 havonta van csak időpont, arra készülj fel.
2011. szept. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!