Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet tenni az állandóan...

Mit lehet tenni az állandóan kiújuló hüvelyi fertőzés ellen?

Figyelt kérdés

3 éve szedek fogamzásgátlót. Eleinte nem volt vele gond, azonban úgy 2 éve folyamatosan az újra és újra kiújuló fertőzésekkel küzdök. Végjártam már a fél megye nőgyógyászait, de senki sem tudott tartósan segíteni. Szedtem vasat, használtam többféle kúpot, semmi sem volt jó, az orvosok csak tétlenkedtek. Aztán vettem Colpo Cleanert, eleinte a laktózos öblítés segített, manapság már az sem. Szedek Protexin Candid Plus-t, néha jó volt, de már az sem. A jódos hüvelyzuhany vagy hüvelytabletta segít, azonban 1-2 héten belül ezután is kiújul a fertőzés. Már teljesen tanácstalan vagyok, az állandó gyulladás, fájdalom, a diszkomfortérzet néha már kikészít. Az érdekes az, hogy nem gombának tűnik, nem viszket, nincs nagy mennyiségű folyásom, sőt inkább mindig ki van száradva a hüvelyem és gyakran csíp is.

A fogamzásgátlót nem akarom abbahagyni, mert a szedése előtt olyan görcseim voltak és annyira csúnya, pattanásos volt a bőröm, hogy lehet, az abbahagyásával csak mégtöbb gondom lenne. Nem engedhetem meg magamnak, hogy a menstruáció első 2 napját mindig itthon töltsem a borzalmas görcseim, a hasmenésem és a gyengeségem miatt.

Volt valaki esetleg hasonló helyzetben? Mit tehetnék? Valami tipp a fertőzés tartós kezelésére?


2012. febr. 15. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet nem is fertözesed van,egyszerüen nem birod a fogamzasgatlot,az egesz tünet arra utal.
2012. febr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tippjeim: Alsóneműk cseréje normális pamutbugyikra (nem tangára!). Irrigálás és tamponhasználat elfelejtése. Candida diéta, vitaminok. (akkor is, ha nem gomba) A normális hüvelyflóra helyreállítása.
2012. febr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Lisztérzékeny vagyok, ez az egész diéta gondolatát elfeledteti.

Tangát használok sajnos, bár nem hiszem, hogy ez valamin is változtatna, a fogamzásgátló előtt is hordtam 4-5 évig, mégsem volt soha semmi bajom. Amúgy a bugyiim mind pamutból vannak.

A tampon elfelejtésének sem látom értelmét, hisz 7-8 éve ezt használom, de soha nem volt ebből sem gondom. A tünetek csak azóta jönnek elő, mióta a tablettát szedem. Régen, az első pár évben, mikor betétet használtam, szörnyű volt, többször átáztam, borzasztóan kényelmetlen volt.

2012. febr. 15. 14:41
 4/9 anonim ***** válasza:

A görcsöket és pattanásokat okozhatja PCOS is, kivizsgáltak hormonálisan? Szerintem sincs értelme foggátlóznod, vagy legalábbis meg kéne próbálnod, hogy megszűnik-e a hüvelyszárazság az abbagagyásával (min 3 hónap)

Menstruációs görcsökre vannak nagyon jó gyógyszerek, én pl Apranaxot használok, az teljesen elmulasztja.

2012. febr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem vizsgálták még meg a hormonjaim, pedig évekig jártam azzal is nőgyógyászokhoz, hogy segítsenek, mert egyszerűen nem bírtam elmenni iskolába, mikor megjött, 2 napig otthon fetrengtem, sírtam a fájdalomtól, hasmenésem volt... Cataflamot szedtem, az valamennyire enyhítette a fájdalmat, ám azt is egyszer véletlenül túladagoltam, olyan rosszul voltam.
2012. febr. 15. 14:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Ó te szegény. Megkérdezhetem, hogy mi a panasz okozója, mi ilyen makacs? Mi derült ki a tenyésztésből?
2012. febr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a párod fertőz vissza?
2012. febr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem, a gyakori fertőzések miatt alig van nemi életünk.
2012. febr. 15. 17:11
 9/9 anonim válasza:
fogorvosnál gócpont keresésre elmennék mert rejtett begyúladt foggyőkérnek vannak hasonló tünetei
2014. jan. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!