Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS, Inzulin rezisztencia?

PCOS, Inzulin rezisztencia?

Figyelt kérdés
PCO-m van,2hete fogyókúrázok, csökkentett szénhidrát tartalmú kenyér,teába édesítő, édesség semmi, fehérjeturmix,4X eszem egy nap, vacsora kimarad, napi 2X 15 perc séta, mégsem fogytam egy grammot sem. Terheléses cukorvizsgálatra nem küldött a doki, de úgy érzem, kellene, mert szeritem nem normális, hogy ilyen életmód mellett sem fogyok semmit. Szerintetek IR-em lehet?

2012. febr. 16. 06:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Már több mint egy éve, hogy nem jön össze a baba, és én is elmentem mindenféle vizsgálatra, és pont tegnap tudtam meg, hogy nekem is ehhez a két "jómadárhoz" van "szerencsém", PCOS és IR. A doki azt mondta, hogy az IR-re a gyógyszert csak úgy lehet felírni és elkezdeni, ha megvolt a terheléses cukorvizsgálat, úgyhogy ma reggel ezt is megejtettük, jövő héten lesz meg az eredménye.

2 hét még nem olyan nagy idő, hozzá kell szokni a szervezetnek az életmódváltáshoz, de valami eredménye azért kellene, hogy legyen, ha nem is nagyon látványos. Kitartás!

2012. febr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

igen én sem arra gondoltam,hogy rögtön 4-5 kilót fogyok, de egy deka sem mozdult meg. Sajnos a munkám miatt egyenlőre nncs időm terhelésesre menni, de márciusban kiveszek egy nap szabit, és elmegyek.

Neked is kitartást.!

2012. febr. 16. 18:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Bocsi,hogy beleszólok,és kicsit off-olok,de Nektek hogy derült ki a PCO?

Hosszú 50-60 napos ciklusaim vannak,10-15 nap vérzéssel,3 magán nőgyógyásznál voltam,uh-n semmi,hormonvizsgálatom semmi.Az orvosok nem tudnak semmit mondani..Nincs valami ötlet,hogy hova tudnék fordulni?Mensmentis-be áprilisra van időpont...


Köszönöm szépen!

2012. febr. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Nekem fogigátló elhagyása után 4 hónappal is 40-52 napos ciklusaim voltak, illetve volt mikor nem is jött meg, terhestesztek negativak. Majd itt olvastam erről a betegségről, a tünetekben (erős hasrahízás, hajhullás, menszes rendetlenkedés, ciszták)magamra ismertem,elmentem dokihoz,UH vérvétel és hormonvizsgálat után kiderült,hogy biztosan ez okozza a tüneteket. A női hormonom jóval a "normális" alatt van, szinte nincs is, a férfihormon pedig a legfelső határt verdesi. 170 cm és 68 kg vagyok. Viszont legalább a szőrösödés és a pattanásos bőr nem jellemző rám. :)

2012. febr. 17. 04:18
 5/9 A kérdező kommentje:
Nálad egyedól a hosszú ciklus áll fent? Se ciszták,sem egyéb más tünet? Hát nem tudom... Ilyen Pcos-ról én még nem hallottam, nem tudok segiteni. :(
2012. febr. 17. 04:21
 6/9 anonim ***** válasza:

2 het meg szerintem sem sok, en türelemmel lenek 1-2 honapig. Nekem nem igazoltak az IR-t, mert a cukorterheles jo lett, csak epp inzulint nem neztek...en elkezdtem szedni a Beres Kromtablettat (csökkenti az IR-t), reggelente 1-et es onnantol 3-4 honap alatt 7 kilot fogytam, igaz, en eleg kemenyen sportoltam (heti atlag 5x spinning vagy step). Ugyhogy legalabbis egy enyhe IR-m biztos vann. A fogyasnak a pozitiv terhessegi teszt vetett veget :) Most 3 es fel honapos a kislanyunk. +en a helyedben nem hasznalnek edesitöt. Karosabb mint hinne az ember. Ha nem tudod üresen meginni a teat, hasznalj inkabb xilit-et vagy steviat. Ezek termeszetes anyagok. Az elöbbiben van nemi kaloria, de 40%-kal kevesebb mint a cukorban, a vercukrot viszont alig emeli, semmi mellekize nincs, az utobbiban nincs kaloria es a vercukrot sem emeli, de teaban en erzek kis mellekizt.

Nekem ugy derült ki a PCO, hogy abbahagytam az antibebit es 3 honapig nem jött meg, teszt negativ, doki, uh, cisztak, hormonvizsgalat.

Ha csak a ciklus hoszzu es se ciszta, se hormonzavar, akkor szerintem azt kene kideriteni, hogy van-e peteeres. Ezt doki tudja uh-gal nezni, ha kb. a 11. ciklusnaptol kezdve heti 2x megnezik (nekem igy neztek) vagy ovulacios teszttel, de szerintem az eleg költseges egy ciklusban többet felhasznalni, bar igazabol nem tudom, pontosan mennyibe kerül, mert en nem hasznaltam. Ciklusbeallitasra szerintem jo lehet a baratcserje kapszula, viszont azzal türelemmel kell lenni, kb. 3 honap kell, hogy hasson.

2012. febr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia,

köszi a választ,kedves kérdező:)

Kétszer voltam Uh-n nem láttak cisztát,hormonszinten rendben,hajhullás,pattanás,szőrösödés nincsen,csak a ciklusommal van probléma,szedtem rá már Norculotot az kicsit rendbe hozta.

Ma este megyek egy újabb dokihoz,hátha ő tud valami okosabbat:)

2012. febr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Barátcserje?Megnézem,hátha jó lenne:)Köszi Neked is!
2012. febr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Nekem több hónap Meforal szedés után indult csak be a fogyás. Légy türelmes.
2012. febr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!