Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ebben az esetben mivel kezelhe...

Ebben az esetben mivel kezelhetik a PCO-t?

Figyelt kérdés
Az inzulin rezisztencia nem igazolódott be, a családban pedig előfordult trombózisos beteg, így előfordulhat, hogy hajlamom van rá. De akkor mit tudnak csinálni?
2011. dec. 10. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Trombózisos? Akkor a trombózisra előfordulhat, hogy van hajlamod. A PCO-nak ehhez semmi köze. Az policisztás petefészkekről és annak hormonális következményeiről szól.
2011. dec. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem, ha valakinek hajlama van tombózisra nem szedhet nemi hormonokat tartalmazó gyógyszereket(pl: fogamzásgátló).
2011. dec. 10. 16:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyébként trombózis hajlamot egy vérvételből megnéznek neked, érdemes, ha emiatt aggódsz esetleg. De a pco-hoz nem tudom, hogyan jön. Vagy azért, mert fogamzásgátlóval akarják kezelni, és azt így nem szedhetsz? Mert az amúgy is elavult megoldás, metforminnal szokás már manapság pco kezelést indítani. Előző voltam.
2011. dec. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Értem. Fogamzásgátlót amúgy se vegyél be rá.Milyen tüneteid, problémáid vannak?
2011. dec. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De az inzulinom rendben van. És papírforma minden, hízás, menstruációs zavarok, hajhullás, hirishizmus...
2011. dec. 10. 16:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Petefészek cisztákat nem néztek? Arra szoktak ugyanis fogamzásgátlót adni. Persze, segítene egy időre a te hiperandrogén tüneteiden is, de csak elnyomná, nem ez a megoldás. Tehát foggátlón ne is gondolkozz. (trombózis hajlamot nézess, amúgy is hasznos.)


Hüvelyi ultrahang, 3. napi hormonsor, és ha simán csak inzulint néztek akkor terhelt inzulin kell ennek az igazolásához. Ez alapján egy hozzáértő endokrinológus már tud véleményt mondani, esetleg metformint írni. Míg ezek a vizsgálatok nincsenek meg, magadon is segíthetsz szigorú diétával, és rendszeres mozgással. PCO-hoz egyébként nem kell inzulinrezisztancia is feltétlenül. Ha Sok petefészek cisztához hiperandrogén tünetek (szőrösödés, hízás társul), ill. menstruációs zavarok, akkor igazoltnak tekinthető a betegség, és hármas kezeléssel eredményesen javítható az állapot.

2011. dec. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen inzulinra mondták, hogy rendben van? (Metforminnal kezelik az IR nélküli pco-t is, nagyon sok tanulmány szerint hatásos.)
2011. dec. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!