Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az ottani nők mit tesznek...

Az ottani nők mit tesznek menstruáció idején? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Az afrikai és más kevésbé fejlett országokban a nők mit használnak menstruáció idején ? Mármint a kis vályogházban, dzsungelben élő nők gondolom nem tudnak betétet venni. Akkor mégis mit használnak ? Hallottam hogy régen menstruációs vérrel dúsították a talajt.
2012. febr. 16. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rongydarabokat, régi ruhadarabokat, faleveleket, gyapotot, WC-papírt, újságpapírt használnak, attól függően, hogy mit találnak. Régebben a szegényebb családok nálunk is ezeket használták, főleg a vattát és a gondosan összehajtogatott rongydarabokat. Utóbbit használat után kimosták. Egyébként Afrikában annyival fejletlenebbek a higiéniás írott és íratlan szabályok, hogy sok nőt nem érdekel, hogy megvan a menstruációja és nem használ semmit ilyen célra - ez a legelmaradottabb falusi településeken még ma is elfogadott. A gond ezzel az, - azon túl, hogy gusztustalan - hogy számos fertőzés terjedését is elősegíti ez a szokás, pl. HIV, Hepa C. A talajdúsítás inkább vallásos eredetű szokás egyes afrikai területeken, pl. Elefántcsontpart.
2012. febr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Vattát honnan szereznek be ? A levelek meg nem szívják be annyira a vért, nem ?
2012. febr. 16. 12:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Vatta alatt ne a fehérített kozmetikai vattára gondolj, ami nálunk kapható, hanem a natúr gyapotmagszőrre.. a gyapotot meg ugye farmokon termesztik Afrika több területén is. A levelek gondolom elég vacak nedvszívó képességgel rendelkeznek, igen, csak max. annyi, hogy nem vérzik át a ruhájuk. Igazából nőként elképzelni sem tudom, hogy milyen lehet így élni. Én is csak akkor szembesültem ezekkel a problémákkal, amikor egy WHO-programban olvastam, hogy az előzőekben leírt okok miatt több nő a menstruációja kezdetekor otthagyja az általános iskolát, mert a menstruációja idején nem tud órákra járni, vagy esetleg az óra közepén kell kimennie "betétet" (rongyot, vagy akármit) cserélni, ami miatt a fiú osztálytársak megbélyegzik.
2012. febr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szegények. A fiú osztálytársaik miért teszik ezt ? Van valami köze ennek a társadalomhoz ? Pl.: olyan mintha boszorkány lenne (bár ez hülyeség) ? De dél afrikában is ez a helyzet ?
2012. febr. 16. 13:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nostenyek pont com-on volt egy cikk nemrég, hogy faleveleket meg rongyokat használnak, és egy pasas betéteket gyártott, de a saját rokonai sem akarták kipróbálni. Keress utána. A kevésbé fejlett országokban a nő kb. egy állat szintjén van tartva :(
2012. febr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a feleségem afrikai, először is van Afrikában is betét meg tampon (inkább tamponból látni többet a boltokban is). A tehetősebb afrikai nők engedhetik meg maguknak.

A szegényebbek mosható rongybetétet vesznek (kábé, mint a törülköző, csak vastagabb, pántokkal rögzítik, Nairobi-ban minden boltban kapni jóformán).

A nagyon szegény falukban-nos igen ott az a rendszer van még, amit leírtak. De szorul vissza. Sokan felköltöznek a városba, illetve egyre kisebb falukban is nyílik már vegyesbolt.

2012. febr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm ! Megnéztem a nőstények.com-t ! Fogamzásgátlás ? Marad az önmegtartóztatás ?
2012. febr. 16. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!