Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Minden hónapban hüvelygomba?

Minden hónapban hüvelygomba?

Figyelt kérdés
Minden hónapban a menstruációm előtt pár nappal elkezdek viszketni, és gombás leszek. Addig nem jön meg, míg nem veszek egy Canesten, vagy már mást is kipróbáltam ami gombára való. Elhasználom és rá egy napra már meg is jön. Mondtam a nőgyógyászomnak, azt mondta,hogy a hüvelykenetemben minden normális, evvel nem tud mit csinálni,mondott tippeket, de sajnos nem válnak be, azt mondta, hogy ez genetika sajnos. Van aki hajlamos rá, van aki nem. Mindig 3-án jön meg így, de már érzem, hogy 27-28-a körül kicsit barnás-rózsaszínes, és akkor kezdek viszketni. Lehet, hogy emiatt tolódik pár napot? Mit tanácsolnátok erre? :(

2012. febr. 16. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát az nagyon kínos. :( Sajnos én is pont szenvedek tőle, nekem akkor jön ki rendszeresen, ha a párom a kezével kényeztet odalent. Nem értjük, miért van ez így, mindig kezet mos, a körmeit is kitisztítja.


Amúgy lehet, hogy a hormonális változásoktól gombásodsz be. Érdeklődj a nőgyógyászodnál, hogy szerinte a fogamzásgátló tabletta nem segítene-e?

2012. febr. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Éppen kisbabát szeretnénk a párommal :) Én arra gondoltam, hogy lehet, hogy akkor van peteérésem, mert tojásfehérjés nyákom van, miközben kezelem magam különböző hüvelykupokkal. És lehet, hogy emiatt nem jön a baba, mert akkor ugye, nem próbálkozunk. Lehetséges ez szerinted?
2012. febr. 18. 08:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Nem értek hozzá, de simán előfordulhat amúgy. Amíg fennáll a fertőzésed, szerintem ne is nagyon próbálkozzatok inkább, mert lehet, hogy káros lenne a gomba a magzatra. (Nem biztos, érdemes volna utána érdeklődnöd.)


Eszembe jutott még pár módszer, és tipp, amikkel kísérletezhetsz.

Például: próbálkozz természetes gyógymódokkal is. Készíts kamillából teát, és azzal mosd le a hüvelyed és környékét, az is nagyon jó antibakteriális, gombaölő hatású, és még az illata is kellemes. :) A méz, akármilyen viccesen hangzik, szintén ilyen szer, főleg, ha fokhagymát is keversz bele. (Ragadni fogsz tőle nagyon, ajánlom, hogy bugyi nélkül mászkálj addig otthon, - és ne nagyon ülj le sehová! ;) - gondolom, megoldható.) Ugyanez a történet, ha kefírrel bekened a problémás területeket. Nem épp gusztusos, de nekem múltkor bevált ez a kezelés. Ha nem akarsz ilyesmit kipróbálni, akkor vegyél tejsavas hüvelykúpot, és 27.-28.-a előtt két-három nappal kezdd el alkalmazni, lehet, hogy segíteni fog.


Ennyi jutott eszembe egyelőre. Remélem segítettem. Sok sikert a babagyártáshoz! ;)


U.I.: Amúgy annyira ciki, hogy a teljesen hülye, értelmetlen kérdésekre érkezik 10-20 válasz, te meg napokig egyet sem kaptál a kérdésedre. Röhej. Már bocsi, de ezt meg kellett osztanom veled.

2012. febr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat neked! :) Kipróbálom ezek közül valamelyiket, megelőzésképpen :)

Én is ugyanezen gondolkodtam, hogy míg az értelmetlen kérdésekre érkezik 20-30 válasz, az ilyesmire, ami tényleg érdekelné az ember lányát, arra egy sem :) de hát ez van:)

2012. febr. 18. 12:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Hajrá! ;)
2012. febr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én még megpróbálnám a probiotikus tampont, nekem nagyon bevàlt. Mindig voltak ilyen folyás gondjaim azt mondta a dokim hogy van akinek nem is alakul ki rendesen a hüvelyflórája... Szóval pótolni kell és akkor minden ok. Sok sikert a babához !!!
2012. febr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!