Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Szerintetek "csupán"...

Lányok! Szerintetek "csupán" életmódváltással és természetes gyógymódokkal ki lehet gyógyulni a PCOS-ból?

Figyelt kérdés

PCOS-m van sajnos,:(,viszont Inzulin rezisztenciám nincsen.Fogamzásgátlót már szedtem,de azt nagyon nem szeretnék,bár sok helyen hallom,hogy csak ez a megoldás.Az életmódváltás alatt a sportot és egészséges táplálkozást értem.Van egyébként olyan,akinek a hormonproblémákra(szőrösödés,akne) valamilyen más gyógyszert adtak,de nem metformint vagy fogigátlót?

köszi!


2012. febr. 17. 03:57
 1/9 anonim ***** válasza:
keress rá neten az antiandrogén gyógynövényekre. amit tudok fejből az a fodormenta tea, meg a black cohosh (nem tudom mi a neve magyarul) de volt még egész sok gyógynövény a neten meg természetes cucc
2012. febr. 17. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A rövid válasz: NEM!
2012. febr. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Elvileg PCO nem lehet inzulinrezisztencia nélkül, mert a PCO-t az okozza. Az, hogy sok pici ciszta van a petefészkedben, annak a következménye, hogy a szerveztednek nem megfelelő az inzulinháztartása, amit metforminnal és életmódváltozással lehet beállítani. Szóval, szerintem nem.
2012. febr. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát pedig nekem sajnos PCOS-ám van,megállapították és minden tünet,amit ez a betegség okoz fent is áll nálam.Inzulin rezisztenciám viszont nincsen,mert most voltam terheléses cukorvizsgálaton és teljesen jók az eredményeim.Azt én is tudom,hogy legtöbbször ez a betegség együtt jár a cukorbetegséggel,úgyhogy magam sem értem,nálam hogyhogy nincsen ilyesmiről szó...
2012. febr. 18. 15:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Az a bibi, hogy neked terheléses cukor vizsgálatot csináltak, NEM PEDIG TERHELÉSES INZULIN VIZSGÁLATOT!
2012. febr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a pcO-SOK NEM cukorbetegek, hanem inzulin emelkedettségük van. Nézess terheléses inzulint. Ezt a Mens Mentis-ben megcsinálják neked, sajnos sok más helyen meg nem!
2012. febr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na de várjatok,most már semmit sem értek.Akkor elmondom,hogy nekem milyet csináltak.Volt,ugye a sima,amikor odamész éhgyomorra vesznek vért.Ez volt nekem 5 valamennyi.Aztán most volt olyan,hogy szintén odamész éhgyomorra leveszik a vért,majd meg kell innod 2dl vízben elkevert glükózt.és 120 perc múlva megint vesznek vért.Ez volt nekem.de most megkérdeztem az sztk-ban és azt mondták,hogy csinálnak 5 pontosat is,amikor 5x szúrnak,ti erre gondoltatok?Mert most már nem tudom minek,mi a neve.Köszi előre is!
2012. febr. 21. 12:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát itt most az a kérdés, hogy a laboros papírodon inzulin is szerepel a cukor adatok mellett, vagy csak a cukor, az glükóz néven fut az én papíromon.

Nekem két sor van minden időértéknél 1p 60p 120p, ott van,h inzulin ennyi s ennyi glükóz ennyi s ennyi.

Az nem baj, ha nem 5 pontos, csak az számít, hogy néztek e inzulint. A cukor érték ilyenkor általában tök jó, csak az inzulin lépi át a felső határt. (nekem a cukor 60 percnél magas volt sajna, nem csak az inzulin, de ez ritka)

2012. febr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen,most már tudom,nekem sajnos csak glükózt néztek.:( Megkérdeztem itt egy csajszitól is és ő is mondta,hogy az nem inzulin,úgyh. holnap kérek beutalót újból az orvosomtól,terheléses inzulinra.

köszi azért:)

2012. febr. 21. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!