Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akik 2hetente fürdenek miért...

Akik 2hetente fürdenek miért nem kapnak hüvelygombát? Vagy a csalad miért nem betegszik le? Aki meg fürdik stb az meg folyton felfázást kap?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 09:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a betegségek valóban ilyen egyértelmű összefüggésben lennének a tisztálkodás gyakoriságával.


Ritkán tisztálkodók is betegszenek le és vannak olyan gyakran tisztálkodók is, akiknek soha semmi bajuk.


A felfázás mondjuk pont nincs kapcsolatban a tisztálkodási szokásokkal.

2012. febr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

valóban nincs összefüggésben


de ez tényleg így van, hogy a legigénytelenebb embernek nincs hüvelygombája, meg felfázása, de aki intim mosakodóval fürdik, mindig új törölközőt használ, meg sorolhatnám, mindig lesz valami nyűgje.


és nem a túlzásba vitt higiéniáról beszélek én sem.

2012. febr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
én azt figyeltem meg, hogy nem szabad túlzásba vinni a különböző tusfürdők, intim lemosok, mindenféle "vegyszerek" használatát, mert belerondítanak a szervezet normális védekezőrendszerébe... például mi régen hetente 2x fürödtünk, intim lemosót sem használtam... és SOHA semmi bajom nem volt! amióta pedig naponta 1-2x fürdök és nagyon figyelek arra hogy mindig tiszta legyek és mindenféle tisztálkodási szert használok, nagyon sokszor fázok fel, vagy kapok hüvelygyulladást.......érdekes, nem?
2012. febr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én az sav-lúg egyensúlyba hiszek. A rendszerváltás előtt alig ettem édességet, utána sokat és elsavasodtam. A savas közegben könnyebben megtelepszik a gomba.
2012. febr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Nagyon jó kérdés. Bennem is felvetődött már. Más fertőzéssel kapcsolatban. Több ismert mikrobiológus is erre jutott. Szóval a haladó egészségtudomány szerint a kórokozók itt vannak körülöttünk és mindenki megkaphatja, de hogy hajlamos leszel -e rá az a kérdés. Mitől lesz az ember hajlamos rá? Elsődlegesen a legyengült alúltáplált szervezet miatt. Vitamin és ásványi anyag hiányok. Érdekes info hogy a világméretű spanyolnáthát is 'csak' 30%-a az érintett országok lakóinak kapták el. Tehát a vírus és baci nem elég alapos? Rossz munkát végzett? :-)
2012. febr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hüvelygombát éppenséggel az is kaphat, aki naponta kétszer fényesre vikszolja tusfürdővel-szappannal az alfelét, sőt. Annyi biztos, hogy a túlzott higiénia sem tesz jót, mert a bőrödnek van természetes védekezőrendszere, amit a túlzásbavitt tisztálkodás tönkretehet. (A potenciális fröcsögőknek mondom: naponta fürdök.)

Az immunrendszernek meg igenis érintkeznie kell néha bacikkal, stb.


Egyébként sokminden alkatfüggő. Én ehetek akármilyen hideget, semmi baja nem lesz a torkomnak, a páromnak meg egy hidegebb üdítőtől megfájdul a torka - na de ennek annyi köze van a tisztálkodáshoz, mint a felfázásnak kb.

2012. febr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A hüvely ph-ja savas. Ezt a tusfürdők el szokták tolni, és a normális körülmények között is fellelhető bacilusok elszaporodnak ilyenkor. A tiszta víz a legjobb erre a területre. A felfázás sokszor a kádban fürdőknél fordul elő. A Coli bacik, amik a végbélből kerülnek a vízbe, bejuthatnak a húgycsőbe, ezzel "felfázást" okozva.

Természetesen vannak más magyarázatok is.

2012. febr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Nem akarok túlságosan okoskodónak tűnni,de a túlzott higiénia nem,hogy jó lenne,hanem kifejezetten káros. Csakhát ez a szemlélet elsősorban a kozmetikai iparnak és a háztartásvegyiparnak,nameg a gyógyszeriparnak a haszonszerzése,az ennek érdekében módszeresen reklámok,életmódjavaslatok útján történő TÖKÉLETES tudatmódosítás miatt elhitetik velünk,hogy az a helyes,hogy vegyszerekkel előbb eltávolítjuk a testünk (bőrünk) védőrétegét-mely nem csak a kórokozóktól,de a kosztól is megvéd-,aztán ezt,kőolajszármazékokkal és egyéb nagyon durva vegyi anyagokkal,ami meg sem közelíti az eltávolított,természetes réteget-igyekszünk visszapótolni,természetesen nagyon kevés eredményességgel,ezért nagyon gyakoriak a különböző bőrbetegségek,elsősorban gombák,aztán meg a bőrünkbe juttatott mesterséges anyagokra adott válaszképpen az ekcéma stb.JÓZAN paraszti ésszel kell ezekről gondolkodni.És igen,aki "elhanyagolja" magát, kevésbé van kitéve a fentebb említett problémáknak.És még egy szót az izzadásról is:Ez is egy téves "szégyellni,takargatnivaló" dolog az agymosott emberek(99 %) tudatában,ezért RÁKKELTŐ dezodorokat használnak,csak nehogy izzadjanak.Ha nem kellene izzadnunk,nem lennének izzadságmirigyeink! Ha nem kellen vizelnünk,nem lenne vesénk sem! Kíváncsi vagyok,hogy erre,meg a székletre mikor talál ki valami forradalmi,jól eladható termékcsaládot a vegyipar!
2012. febr. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
a túlzott tisztaságmánia ártalmas lehet, hiszen a szervezetnek, hogy ellenállóbb legyen szüksége van a kórokozókra, hogy kiépíthesse a védelmirendszerét. De az, hogy 2hét tisztálkodás nélkül az necces.
2012. febr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Aki dzsuvában él, az azért nem betegszik le állandóan, mert sokkal több kórokozóval találkozik, mint a rendszeresen tisztálkodók, tiszta háztartásban élők, és a szervezete sokkal több minden ellen tanul meg védekezni. Most már bizonyított tény, hogy nem csak a sok vegyszertől van ennyi allergiás, hanem attól is, hogy túlságosan "steril" környezetet varázsolunk magunk köré. A csúszó-mászó gyerek régen a földön nagyon sok mindennel találkozott, mindent a szájába vett, és az immunrendszere megtanulta kezelni ezeket a dolgokat. (És nem csak a középkorra gondolok, hanem az 1900-as évek első felére, mikor még nagyon sok helyen döngölt földpadlós házban éltek.)


A másik: valóban nagyon sok szénhidrátot, cukrot fogyasztunk, ami remek táptalaj a gombáknak. Érdemes néha kicsit koplalni, valamint nyugodtan lehet gyümölcs-zöldség napot tartani, néhány havonta egy nap léböjt kúrát, gyógytea kúrát tartani. Semmi bajunk nem lesz tőle, és a szervezet kicsit megkönnyebbül, mentesül a sok salakanyagtól, méreganyagtól.

2012. febr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!