Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Albérlőtársamnál három magas...

Albérlőtársamnál három magas kockázatú HPV törzset is diagnosztizáltak. Elkaphatom tőle úgy, ha közös WC-t használunk?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy sajna nem csak nemi érintkezéssel terjed ez a vírus és azóta aggódom, hogy a WC használat közben elkaphatom tőle. Vagy ez butaság?


22/N


2012. febr. 18. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet elkapni csak nemi érintkezés útján terjed.
2012. febr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elsőnek nincs igaza. El lehet kapni, de valószínűleg már rég elkaptad, ha nem tőle, akkor mástól-máskor. Az emberek nagyon nagy %-a fertőzött valamelyik törzzsel.
2012. febr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De el lehet kapni közös WC használattal is. Itt egy példa: A páromat még akkor nem ismertem,de a társaságával elmentek nyaralni. Persze ő nem ült rá a WC-re(állítása szerint) de az akkori barátnője igen. Mindketten megfertőződtek. Utóbb kiderült,h mindenki aki nyaralni ment,megfertőződött HPV-vel. Páromon megjelentek a tünetek is és bőrgyógyászhoz ment el(nem tudta,h milyen kinövése van),aki kezelte és mondta is,h ez nem csak nemi betegség,közös WC állhat a háttérben(mivel a lánnyal akkor már 3 éve volt együtt). Szóval nem butaság miatt aggódsz.
2012. febr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És mit lehet tenni azért, hogy ne kapjam el? Mégsem költözhetek el emiatt...


Amúgy rendszeresen járok nőgyógyászhoz, nálam nem mutattak ki fertőzöttséget, albérlőtársamnál a legutolsó rákszűrés alkalmával mutatták ki a vírust.

2012. febr. 18. 18:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, bocsi ha nem jól írtam de én a google-ba kerestem utána és azt írták nem lehet elkapni. :/

Na de kedves kéredző akkor bocsi.és remélem neked nincs semmi bajod. :/

2012. febr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is már rég alkaptad. Vagy ő kapta el tőled.

Nincs semmi jelentősége, ha évente elmész rákszűrésre.

Én szűz voltam még, amikor összeszedtem vhol, ráadásul idegen wc-t is csak betétcserére használom.

2012. febr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Takács Jánosné ***** válasza:
Menj el a nőgyógyászod hoz kérj egy HPV-leoltást és mindjár kiderül hogy elkaptad-e ha nem akkor most 25000ezer Ft-ért megveheted és bisztos védettséget ad
2012. ápr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!