Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tojás sárgájától ugye nem...

A tojás sárgájától ugye nem lesz semmi bajom? 12/L

Figyelt kérdés

Szoktam tojássárgáját enni, mert könnyű elkészíteni, finom (persze cukorral).

Ugye nem lesz tőle semmi bajom?:O


2012. febr. 18. 20:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi, csak azért ne vidd túlzásba :)
2012. febr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy simán nyersen?

Hát igen, ha szerencsétlenül fogod ki és nem mosod meg rendesen szalmonella fertőzést kaphatsz.

2012. febr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem viszem, anya nem is engedi:) Azért kérdeztem, mert nem engedi hogy többen egyek szóval biztos lehet belőle baj:) De köszi megnyugodtam!:))

Mindig megmossuk.

2012. febr. 18. 20:11
 4/18 A kérdező kommentje:
Jah, és valami féle "mellékhatása" lehet, a fejlődésbenlévő szervezetemben??:O
2012. febr. 18. 20:11
 5/18 anonim ***** válasza:
de hogy eszed nyersen??
2012. febr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Miért eszed? Miért nem eszel inkább sütit?
2012. febr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 bánomisén ***** válasza:
100%
Igen, lehet, megszépül tőle az énekhangod :-) Tényleg, az énekesek gyakran esznek nyers tojássárgáját fellépés/előadás előtt.
2012. febr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én gyerekkoromban rengeteget ettem, soha semmi bajom nem lett tőle. Ma is ha sütök, mindig lenyalogatom a keverőkanalat.


Arra figyelj, hogy friss tojás legyen, és feltörés előtt mosd meg. Nem akkor kell amikor megveszed és berakod a hűtőbe, hanem közvetlenül felhasználás előtt. Én le szoktam mosni mosogatószeres vízzel, alaposan leöblítem és úgy töröm fel. A tojás frissességét a vízpróbával tudod ellenőrizni. Beleteszed egy tál hideg vízbe. Ha a tojás lebeg a víz tetején, akkor azonnal kuka. Ha az alján elfekszik, az a legfrissebb. Ha az alján van, de nem elfekszik, hanem a csúcsa kissé feljebb jön, akkor még friss, de óvatosan.. Megehető, de ezeket jobban szeretem sütni-főzni. (ez a benne lévő légbuborék miatt van így)

2012. febr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%

"Miért eszed? Miért nem eszel inkább sütit?"


Mert isteni finom cukorral kikeverve. :-)))

2012. febr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszii:)

Igen nyersen eszem. Azért nem eszem sütit, mert most nincs:D ÉS különben is van olyan finom, mint a süti:)

Hát tudok énekelni, de jó tudni:D

Megy a zöldkéz:)

2012. febr. 18. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!