Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Yasminelle-ről Qlaira-ra...

Yasminelle-ről Qlaira-ra váltásnál ki tapasztalt hasonlót?

Figyelt kérdés

2.5 éve szedtem Yasminelle fogamzásgátlót és most váltottam a Qlaira-ra.


Azt írja a használati utasítása:

"- Ha egy másik kombinált hormonális fogamzásgátlóról vagy kombinált fogamzásgátlót tartalmazó hüvelygyűrűről vagy tapaszról vált át.

A Qlaira szedését a korábbi fogamzásgátló utolsó aktív tablettájának (az utolsó hatóanyagot tartalmazó tabletta) bevétele utáni napon kell megkezdeni. Ha kombinált fogamzásgátlót tartalmazó hüvelygyűrűről vagy tapaszról vált át, a Qlaira szedését az eltávolítás napján kezdje meg, vagy kövesse orvosa utasítását."


Szombaton vettem be az utolsó Yasminelle tablettát és másnap, vasárnap az első Qlaira-t. A Yasminelle-nél mindig megjött kedd este fele. Most viszont még mindig semmi jele. Érzem ugyan, hogy tegnap óta kicsit fájdogál a hasam, olyan, mintha meg akarna jönni, de mégis semmi. Amit megfigyeltem és a Yas-nél nem tapasztaltam (ilyen szinten), hogy nagyon fel vagyok fújódva és alig tudok elmenni wc-re.


Várhatom, hogy megjöjjön mondjuk a héten vagy esetleg ebben a hónapban kimarad, mert a szervezetem így próbál átállni? Mik a tapasztalatok?


Köszönöm előre is!


2012. febr. 22. 19:13
 1/7 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem mondani, hogy kérdeztem a dokit, hogy kell-e kihagyni szünetet, hogy valamennyire ürüljön az előző gyógyszer, tehát nem lesznek-e rossz hatással egymásra.

Azt mondta, hogy nem, nyugodtan lehet folytatni.

2012. febr. 22. 19:20
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem tartasz szünetet, akkor elmarad a vérzés!!!!!

Legalábbis jó esetben. Rosszabb esetben összevissza fogsz pecsételni. De normálisan ha nincs szünet, nincs vérzés. Majd a következő szünetnél megjön.

2012. febr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Egyébként ez a tabletta működési mechanizmusából adódik. A tabletta szedésekor nem menstruáció van, hanem egy ún. megvonásos vérzés. Ez csak azért jön létre, mert a szervezet vérzéssel reagál a hormonok megvonására.

Ha teszem azt, a tablettát nem 21 napig szedné az ember, csak mondjuk 15 napig, akkor annyival rövidebb lenne a 'ciklusa". Ha mondjuk 35 napig szedné aki, akkor meg annyival hosszabb.


Ezért van az is, hogy ha vki levél közepén abbahagyja, akkor rögtön utána megint megjön a vérzése.


Érdekes, hogy a nők nagy része ennyire nem vágja, hogy mit is szed be, és hogyan működik amit beszed:DD

2012. febr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A Q-nál nincs szünet, folyamatosan kell szedni.


És a Yas volt az első gyógyszerem, amit szedtem, de problémákat okozott ezért váltottam más fajta gyógyszerre.

A Q-t a doki ajánlotta, nem én választottam, hiszen ahány szervezet annyi féle képpen reagál a gyógyszerre.


A Q-ról folyamatosan olvasok, de még nincs annyi info, mivel viszonylag új gyógyszer.


Kösz azért, de az utolsó mondat felesleg volt.

2012. febr. 22. 20:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, h a Qlaira hány darabos.

Az is kombinált tabletta, mint a Yasminelle.

A Yasminellel folyamatosan adagoltad a hormont. Ha hagytál volna 7 napos szünetet, akkor lecsökkent volna a hormonszint és megjött volna a vérzésed.

De így, hogy nem hagytál szünetet, hanem folyamatosan adagolod a hormont, nem csökkent le, nem lesz vérzés.

2012. febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ok köszönöm.


Azért nem hagytam szünetet, mert ugye azt írta a tájékoztató, hogy köv. napon kezdjem szedni. A doki sem mondott semmit, azt mondta, hogy nyugodtan szedjem, nem kell szünetet tartani.


Nem vagyok még gyakorlott a fog. gátlókban, de remélem nem kell majd többet kipróbálnom és ez be fog válni.


Kösz még egyszer.

2012. febr. 23. 08:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy úgy csináltad, ahogy a tájékoztató írta, csak szemléltetésképpen mondtam, hogy mi lett volna ha megtartod a szünetet.
2012. febr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!