Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációkor darabos széklet...

Menstruációkor darabos széklet. Ez normális? Tapasztalt ilyet valaki?

Figyelt kérdés

Már 4 éve menstruálok. Az elmúlt 3-4 hónapban lettek csak erősek a hasfájások, azelőtt egyáltalán nem fájt. Ilyenkor szédülök, hányingerem van, nagyon gyenge vagyok.

Előtte egyáltalán nem jártam nagy wc-re (nem hasmenés!), és mindig borzasztóan éhes voltam, amikor tudtam, ettem. Mostanában pedig egy nap kb. 3x-4x járok wc-re, és olyankor a székletem véres és kicsi, szinte már feketés darabok vannak a wc papíron. (Elnézést a megfogalmazásért.) Ráadásul az étvágyam sem a régi ilyenkor. Ha lehívnak enni, hisztizek, hogy minek kell ennem. Nem fér belém semmi. Miért van ez?


2011. dec. 28. 11:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az ideje, h dokihoz menj. A görcsök még normálisnak mondhatók, de a véres széklet egyáltalán nem (aranyér, polip, daganat).
2011. dec. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha pontos a leírásod, akkor haladéktalanul menj orvoshoz. Még ma!!!!!
2011. dec. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ultragyorsan menj dokihoz. Ha a székleted véres, kicsi, ráadásul fekete, ott már gondok vannak. Nem kell rögtön a legrosszabra gondolni (rák, daganat, crohn betegség), de okozhatja polip is, vagy valami gyulladás. Az aranyeret én most talán kizárnám (bár meglehet), ha azt írtad, a székleted fekete is (ez alvadt vért jelent, hacsak nem eszel folyton céklát, vagy nem szedel széntablettát). Tényleg gyorsan szólj a szüleidnek, mert ez egyáltalán nem mondható normálisnak. Elmondok egy történetet: egy lány (ismerősöm szomszédja) éppen fogyókúrázott. Neki is ilyen jellegű panaszai voltak, pl. szurkált a hasába, ment is a hasa, és fogyott is rengeteget (ő azt hitte, mindez a fogyókúra miatt van, ezért elhanyagolta ezeket). Egyik hajnalban pedig annyira rosszul volt, hogy rohammentővel vitték kórházba, de már nem tudták megmenteni. 21 éves volt. Boncolásnál mikor meglátták a beleit: gyulladások, összenövések... Crohn betegségben hunyt el. És ő is elhanyagolta a dokihoz menést, pedig ez nem egy gyors betegség, ami egy-két nap alatt produkál tüneteket.


Nem ijesztgeni szeretnélek, de mivel írtad, hogy 4 éve menstruálsz, nem lehetsz túl idős, gondolom 18 alatt vagy (javíts ki, ha tévedek). Magamról ismerem ezt a kort, amikor nem mersz szólni a szüleidnek, ha valami baj van. De ezt tényleg ne hanyagold el. Ez nem normális, és kétlem, hogy a mensi okozhatja.

2011. dec. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Veszélyes dolog a „távgyógyítás”. Daganat talán nem, de endometriosis elképzelhető. De inkább ne írjunk semmit, az orvos dolga kivizsgálni, s megállapítani a tünetek okát, gyógymódját.
2011. dec. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj orvoshoz!
2011. dec. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

14 éves vagyok.

És úgy igaz, nem szeretnék szólni a szüleimnek, mert nem merek. Ők nem az a típus, hogy ha a gyereke egyet köhög, orvoshoz viszik.

Csak én nem tartom komolynak?

De ez a fekete darabos most lett csak. Viszont menstruációkor a székletem mindig véres volt. Azt hittem ez teljesen normális.

2011. dec. 28. 12:10
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért a véres, fekete széklet, nem olyan, mintha egyet köhögnél. Jelezhet akár súlyosabb bajt is. Jobb lenne kideríteni mi okozza, nehogy tényleg nagy baj legyen!
2011. dec. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire tartozik ide, de múltkori vérvételemnél Eosinophilia-hoz kaptam csillagot. Ami tudtommal a bélben valami. Ennek lehet bármi köze hozzá?
2011. dec. 28. 12:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Még mindig ide írogatsz, s nem orvoshoz siettél? 14 évesen már azért kellene annyi eszednek lenni, hogy nem idegeneket kérdezgetek, nem papától, mamától félek, hanem orvoshoz megyek, ha baj van. Amit leírsz, nem játék.

Nem hinném, hogy szívesebben mennének a szüleid a sírodhoz évtizedeken át, mint most orvoshoz.

2011. dec. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne húzd az időt, hanem menj orvoshoz!!!
2011. dec. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!