Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruáció 3 napja van és...

A menstruáció 3 napja van és szerintem hüvelygombán lett. Megpróbáljam a Canesten Kombit? A páromat is kenni kell? csak azért mert már egy hete együtt se voltunk. Akkor ő nem kaphatta el. Ugye?

Figyelt kérdés
Kicsit összetett a problémám. Már legalább 1 éve küzdök hüvelygyulladással mely nagyon megkeseríti a életem a kellemetlen szag miatt. Most telt le egy kezelésem (lactofeel), de 3 napja megjött így meg kell várom hogy elmúljon csak akkor tudok vissza menni a dokihoz. És itt jön a csavar: ma azt vettem észre reggel hogy felébredtem hogy viszketek... szerintem gomba... de így menstruációm közepén? Szerintetek vegyek Canesten kombit? és az is érdekelne, hogy azt olvastam ilyenkor a páromnak is kenegetni kell magát...de már legalább egy hete nem voltuk együtt, főleg hogy most ugye épp meg van, szóval ő biztos nem kaphatta el. Azért akarom a Canesten megpróbálni mert ha vissza megyek most a dokihoz és nem a hüvelygyulladára fog adni gyógyszert hanem a gombára és inkább az kikezelném az eredeti gondommal mennék vissza hogy végre adjon valamit erre a szar hüvelygyulladásra mert már nagyon megkeseríti az életem....

2012. febr. 24. 19:41
1 2
 1/11 bánomisén ***** válasza:
77%

Menstruáció alatt nem lehet hüvelytablettát szedni, ez benne is van a tájékoztatóban.

Ha meg éppen két gonddal mész vissza a dokihoz, hát két gonddal mész, volt már ilyen a világtörténelemben, nem nagy ügy :-) Ráadásul az sem biztos, hogy arra a gombára ami neked van - ha gomba egyáltalán és nem valami más -, arra jó-e a Canesten.

A barátod meg... kérdés, hogy nálad mennyi ideig lappangott a gomba. Lehet, hogy nem ártana neki is egy adag kenőcs, mert attól, hogy az utóbbi pár napban nem voltatok együtt, korábban még elkaphatta. Ráadásul a fiúknál általában tünetmentes a dolog, észre sem veszik, hogy valami gáz van.

2012. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tudom h nem lehet menstruáció alatt használni, még nem vettem meg csak gondoltam rákérdezek...kitudja mikorra fog időpontot adni, addig meg elég rossz ez így...egyszer volt így hogy mennem kellett vissza a hüvelygyulladással és erre azt mondja h hát ugylátja kijött most egy gomba...arra adott kúpot meg tablettát amit szájon át kellett bevenni nekem is meg a páromnak is...na szóval és akkor is csak a gombára adott a hüvelygyulladásra nem és mehettem megint vissza meg a gomba elmúlt de marad a gyulladás...ezért gondoltam h azt kikezelem és akkor megyek vissza.
2012. febr. 24. 19:51
 3/11 bánomisén ***** válasza:

Ja, így már értem. Ha nagyon viszketsz, próbáld meg a Canestent, de ha nem segít esetleg, akkor mindenképpen szólj a dokinak, nem mindenre jó a Canesten.

Emiatt viszont ne hanyagold el a másik gondodat, azért a hüvelygyulladás komolyabb, mint egy szimpla gomba.

Kérj időpontot, aztán majd meglátod, mikorra kapsz, lehet, hogy egy három napos Canesten-kúra bőven belefér majd az időbe.

2012. febr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyébként annyira nagyon nem viszket, de érzem és néha kicsit jobban elkezd viszketni... hát ne is mond h komolyabb a hüvelygyulladás...mondom 1 éve nem bírok kigyógyulni...remélem most olyan valamit ad mai tényleg hat, mert egyébként mindig menstruáció után jön mindig vissza...és hozzá teszem stabil kapcsolatban élek 4 éve, hűségesek vagyunk...szerencsére párom idősebb ( én 26 ő 39) és nagyon megértő, mert már lassan tönkre teszi a sexuális életünket h nem bírok kigyógyulni,( 2 év múlva már babát szeretnék de hát így...) az anyagiakról ne is beszéljünk...
2012. febr. 24. 20:02
 5/11 bánomisén ***** válasza:

A gomba menstruáció alatt mindig jobban viszket. Én is voltam már úgy, hogy csak menstruációkor vettem észre a viszketésről, addig nem volt tünetem, pedig tuti, hogy gombás voltam már előtte is, mert a párom is elkapta tőlem.

A hüvelygyulladással kapcsolatban... tudom, nem ezt kérdezted, de megfordult már a fejedben, hogy elmész esetleg egy másik orvoshoz is? Több szem többet lát, és ha már ilyen régóta kínlódsz ezzel, főleg úgy, hogy nemsokára gyereket is szeretnél, akkor szerintem nem lenne bolond ötlet mással is megnézetni magad.

2012. febr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen beszéltünk párommal hogy nézni kéne másik orvost...kis városban élünk és itt 2 nőgyógyász van és azt mondják h ő a jobbik akihez járok..van pár ismerősöm aki nála szültek és mindenki meg van vele elégedve. eddig én is megvolt most van ez hogy egyszerűen olyan vény nélküli gyógyszereket ad amik nem hatnak viszont vannak olyan drágák mint a vény köteles gyógyszerek. Elég sokban van már... 2 éve volt hüvelygyulladásom akkor a Dalain hüvelykrémet kaptam és el is múlt...valószínű h az én hibám miatt jött ki mert gyakran csináltam hüvelyöblítést...na erről már leszoktam, így h megjártam vele... :(
2012. febr. 24. 23:08
 7/11 bánomisén ***** válasza:
Minden jónál van még jobb. Ha úgy érzed, hogy nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem gyógyulsz, akkor menj el egy másik városba egy másik orvoshoz. Biztos van a környéketeken olyan város, ahol van kórház vagy nagyobb rendelő, ahol nagyobb a "választék" is orvosból.
2012. febr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hát szerintem az lesz. az a durva hogy ma elmúlt és persze egyből felerősödött a hüvelygyulladás (nagyon kellemetlen szag jön onnan) és persze ott a gomba is. veszek canestent 3 napig használom utána meg megyek a dokihoz. VAN ILYEN HOGY HÜVELYGYULLADÁS ÉS GOMBA EGYSZERRE????már nagyon kivagyok... :(((
2012. febr. 27. 11:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Menstruáció alatt egy dolog tud segíteni, a probiotikus tampon. Én már csak azt használom és azóta nincs hüvelygyulladásom se semmi más. Patikában lehet kapni, az a neve hogy ellen probiotikus tampon.
2012. márc. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
utána olvastam, ez lenne az? [link] ha azt mondod h minden menstruációnál ez használja az akkor elég költséges...annyi pénz bele öltünk már a különböző gyógyszerekre, krémekre és kúpokra...lehet megpróbálom...most kell vissza mennem a dokihoz semmit nem javultam a 3 hónapos kúra alatt...kíváncsi vagyok mit mond...:(
2012. márc. 1. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!