Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ebből később lehet még baj?

Ebből később lehet még baj?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Egy év alatt fogytam több, mint 30 kg-t, nem a legegészségesebb úton. Szeptember óta 2x volt menstruációm, novemberben és januárban 1-1 napra. Elmentem nőgyógyászhoz, szerencsére nem talált semmit, ő sem, sem az ultrahangos vizsgálaton a nő. Azt mondta, valószínűleg a fogyás és a fogyókúra drasztikussága miatt nem jön meg, nem is fog egy darabig. Hozzátette, hogy ez nem nagy baj, beállíthatnánk gyógyszerrel, de előfordulhat, hogy híznék, és annak valószínű nem örülnék... meg hát nem is olyan fontos ez, nem lesz belőle baj. Azt javasolta, hogy 3 havonta járjak el hozzá kontrollra, meg ha gyereket szeretnék, akkor előtte menjek el hozzá egy fél évvel, s az a fél év egy gyógyszeres kezelés lesz, ami segít majd teherbe esni. Elgondolkodtam. Előfordulhat, hogy majd a gyógyszerek szedése mellett sem leszek képes teherbe esni? Megijedtem egy kicsit. Másik kérdés: szóljak a barátomnak? Nem vagyunk olyan rég együtt, fél éve, nem is terveztük idáig a babát, de 30 éves, és nem tudom, mikor jön majd rá, hogy ő babázni akar illetve rá jött-e már, csak nem szólt még nekem a korom vagy bármi más miatt. Egyébként én el tudom képzelni, hogy szülök neki 2-3 év múlva, de tényleg nem tudom, hogy van ez egy 30 éves férfinál, lehet egy reggel felkel, és elgondolkodik, hogy hú de jó lenne, ha... Beszéljek erről neki, és ha igen, mit mondjak? Köszi!

19L


2012. márc. 9. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát basszus, gondolkodj már. Gyakorlatilag meddő vagy. Szerinted ez baj vagy nem baj?

Hogyne lehetne belőle baj? Mi a garancia, hogy gyógyszerre helyre tudja rakni? Semmi. Persze nagy vszínűséggel peteérést serkentő gyógyszerekkel összejönne a baba, de ezt nem garantálhatja senki.

Étkezz normálisan, hízzál normális testsúlyra és magától rendeződnie kell a dolognak.

Gyógyszert adnia most azért nem érdemes, mert csak olyan gyógyszert adna, ami nem helyrerakná a problémát, hanem megvonásos vérzést csinálna, ami nem érne semmit, azon kívül, hogy havonta véreznél, mint egy egészséges nő.


(Azért azt hozzáteszem, hogy annak ellenére, hogy nincs rendszeresen peteérésed, néha előfordulhat, így azért van esély a terhességre is. Tehát ha még nem akarsz babát, ugyanúgy védekezned kell.)

2012. márc. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :( Nagyon reménykedem! Még így is a normális súlyom felett vagyok egyébként, nem olyan sokkal, 167 centihez 67 kg.
2012. márc. 9. 11:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért a szervezetednek kell idő, míg helyreáll.

Anorexiásoknak is ki szokott maradni a vérzésük, de ált. spontán helyreáll gyógyulás után.

A szervezeted nem tudta, mennyit fogsz fogyni. Így arra készült, hogy vmi gáz van, és nem az az elsődleges neki, hogy szaporodj és gyereket hordjál ki.

2012. márc. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi neked is :)
2012. márc. 9. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!