Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valami baj lehet velem? Mi a...

Valami baj lehet velem? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

21 napra jön a menstruációm. Legjobb esetben 23 napra, de ez már az 5. ciklus, ami ilyen hamar jön. Anyukám szerint ez normális, és ne ijedjek meg, de én félek, hogy valami bajom van. A citromlé ivás sem tolja ki a ciklust.

17/L


2012. márc. 10. 08:06
 1/2 anonim ***** válasza:

A citromlé csak mese, azzal semki sem tudja változtatni a ciklus hosszát. (Akik azt állitják, azok sem tudják bizonyitani, hogy citromlé NÉLKÜL mikor jött volna meg).

A nöt nagy részének soha nem 28 napos a ciklusa természetesen (a fogamzásgátló teljesen más dolog, semmi köze a saját szabályzáshoz), hanem elég változó.

A ciklus hossza 21 és 35 nap között elfogadott, ha valakinek RENDSZERESEN pl 21-22 napos, akkor az tökéltesen rendben van. (ahogy az is, ha bármiylen más idötartam szerint jön meg rendszeresen). Van, akinek eleve rendszertelen, ott az egyes ciklusok hossza változik - minden hónapban más, de ez sem baj, ha a megadott határokon belül van.


Szóval anyukádnak igaza van, ezzel nincs semmi baj. Viszont valószinüleg lesz, aki javasolja, hogy sezdjßél hormonkészitményeket (fogamzásgátló), hogy "beállitsa" a szabályos ciklust -EZ AZ, amit nem szabad megfogadni, ezzel semmit nem változtatsz a saját rendszereden, hanem a gyógyszerrel bevitt hormonok veszik át az irányitást, és ezzel a saját hormonrendszeredet károsithatják.

2012. márc. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mindig felkapom a vizet és beparázok, mikor így jön meg, de mostmár kicsit nyugodtabb vagyok.
2012. márc. 10. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!