Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szemölcsök lehetnek mástól is?

Szemölcsök lehetnek mástól is?

Figyelt kérdés

Tudtommal hüvely környékén a szemölcsök HPV vírusra utalnak. De anyukámmal beszélgettem erről és ő mondta hogy neki már akkor is voltak amikor engem szült és azóta is vannak neki ott, jár rendszeresen orvoshoz de mindig rendben van nála minden. Akkor lehetséges hogy nem csak a HPV okoz ott szemölcsöket?

Mert nekem is mintha lenne egy ott, így gondoltam el kellene mennem orvoshoz, de az a baj nagyon nagyon félek, elengedni úgysem fogom tudni magam, így nagyon fog fájni a vizsgálat, ha csináltatok egy rákszűrést?

Magánorvoshoz akarok menni, aki elég elismert orvos, és anyukám szerint is nagyon rendes. De hogy vegyem rá magam, hogy elmenjek hozzá, hogy küzdjem le a félelmeimet? Aki ennyire fél mint én mit csinált, hogy mégis rávegye magát, én még egy ultrahangtól is kiakadtam legutóbb, nem tudom mi lesz egy nőgyógyásznál :S Orvosi papírom is van arról hogy "fehérköppeny szindrómám" van. Rettegek :S


2012. márc. 11. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. A szemölcs az HPV miatt van. Anyukádnak is. Attól, hogy neki már akkor megvolt, mikor téged sült, miért ne lehetne HPV?
2012. márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Orvosi vizsgálatokon nem voltak neki gondok, vagyis nem azonosítottak HPV-t. De szemölcsei vannak elmondása szerint mai napig.
2012. márc. 11. 19:30
 3/8 anonim ***** válasza:
De egyáltalán volt kifejezetten HPV vizsgálat?
2012. márc. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
többször volt teljeskörű vizsgálat, így gondolom az is volt. Meg mivel a szemölcsök látszanak így gondolom az orvos nem hagyja szó nélkül és megcsinálja a vizsgálatot, főleg mivel elég veszéjes a következménye:méhnyakrák
2012. márc. 11. 20:03
 5/8 A kérdező kommentje:
meg tudtommal egy gey szűrésen átnézik a hüvely környékét így ha szemölcsöt észlelnek azt kivizsgálják. Vagy nem így van?
2012. márc. 11. 20:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Ált. az a típus, amelyik szemölcsöt okoz, nem okoz méhnyakrákot. Persze nem kizárt, csak általában.

Én úgy tudom, hogy nemi szervi szemölcsöt HPV okoz, más nem.

De a legegyszerűbb az lenne, ha elmennél orvoshoz és kivizsgáltatnád magad.

2012. márc. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szemölcsöket meg tudtommal először ecseteléssel próbálják meg eltüntetni. Van vmi lézeres módszer is talán, de azt szerintem akkor szokták, ha az ecsetelés nem működik.
2012. márc. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
el akarok menni orvoshoz, csak még össze kell szednem magam.
2012. márc. 11. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!