Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endokrinológus? Szőrösödés?...

Endokrinológus? Szőrösödés? (többi lent)

Figyelt kérdés

15éves lány vagyok és a problémám a következő, szőrösödés jellemző a testem legtöbb pontján, kar, has, hát, mellkas, arc. Pattanásodás és a mellem nem növekszik. Menstruáció rendesen jön már 2-3éve, de soha se rendesen.. mindig más időpontban.


Március 20-án megyünk Endokrinológushoz. Mit fog csinálni? Mit tud vele tenni? Gyógyszer ? Valamilyen kezelés?

és ha kapok is rá valamit, akkor mennyi idő, mire elmúlhat vagy netán enyhülhet?

Olvastam a ciproxin(?) nevű fogamzásgátlóról.. ha netán nem jó az orvos, (mert valljuk be, van akit totál nem érdekel a beteg és egyszerűen lerendezi azzal, hogy borotváljam le -legalább is én ettől félek- mert halottam ilyenről) akkor szedhetem 15éves léttemre?


2012. márc. 11. 18:43
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Most éppen olvastam a metformin-ről?? Arról valami vélemény?


Nagyon szépen köszönöm annak, aki válaszol, mert nagyon kétségbe vagyok esve! :/

Jön a nyár.. strand, bulik, kevesebb ruha és én legszívesebben egy zacskót húznék magamra!!

2012. márc. 11. 18:47
 2/24 anonim ***** válasza:
először csináltat egy hormonszint vizsgálatot, utána fog kiderülni, hogy merre tovább. ne idegeskedj addig feleslegesen.
2012. márc. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

azért idegeskedek, mert attól félek, hogy nem fog tudni semmit se csinálni!

Mert azért ez a probléma sok mindenben gátol! :/

2012. márc. 11. 19:03
 4/24 anonim ***** válasza:
Ha hormonproblémád van (márpedig szerintem az van) akkor gyógyszert fog felírni, amitől elmúlik a szőrösödés és úgy fogsz tovább fejlődni, mint egy normális 15 éves.
2012. márc. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Jaj, ne olvasgass gyógyszerekről, mikor azt se tudod még, hogy milyen bajod van... Ezért is bírom, mikor ilyen kérdéseknél biztos, hogy valaki ugrik, hogy PCO-d van, mikor a világon az összes tünetem stimmelt rá, aztán mégis más bajom volt. Endokrinológus ezzel azért nem fog elintézni, a nőgyógyászoknak szokás csak antiandrogént adniuk azt csókolom. Az endokrinológus rendesen meg fog vizsgálni vérvétellel, ultrahanggal, terheléses cukkorral ha szükséges majd az eredmények függvényében kapod a gyógyszert, és diéta tanácsadást.

Azt meg biztos, hogy nem mondja, hogy borotváld le, mert akkor ott vagy, ahol a part szakad. Azt fogja javasolni, hogy gyantáztasd rendszeresen mert majd folyamatosan ritkul, máshogy nem fog eltűnni a szőr, csak ha teszel is ellene, még ha kezelnek is gyógyszeresen.

2012. márc. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat! Megnyugodtam valamennyire.. :)
2012. márc. 11. 19:21
 7/24 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nem úgy működik, hogy te 3 tünet alapján kitalálod mi bajod, és annak megfelelően az xy gyógyszert akarod szedni.


Az, hogy erősebben szőrösödsz és rendszertelen a menzeszed több okból lehet.

Lehet, hogy csak simán a serdülőkor, és nincs semmi bajod.

Az is lehet, hogy PCO-d van.

Az is lehet, hogy más hormonoddal van baj, vagy épp veleszületett ilyenolyan enzimhiány is járhat hasonló tünetekkel.


Az orvos dolga a diagnosztizálás és nem a tiéd.

2012. márc. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Jó, igazad van utolsó.. de ezzel nem értek egyet "Lehet, hogy csak simán a serdülőkor, és nincs semmi bajod. "

Van bajom, mert egy 15éves lánynál ez nem normális!!

2012. márc. 11. 19:43
 9/24 anonim ***** válasza:

Jó, így képernyőn keresztül nem láthatom, hogy mennyire vagy szőrös. Azért az emberek hajlamosak a túlzásra.

De ha azt mondod, akkor elhiszem.

De akkor is áll az a dolog, hogy a szőrösödés is több dolog miatt lehet.

A fogamzásgátló meg a metformin sem mindenre jó, csak épp egy adott betegségre.

2012. márc. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

értem. köszönöm! :)

és mégis milyen dolgokból kifolyólag lehet a szőrösödés még, a hormonháztartás felborulásán kívül???

2012. márc. 12. 16:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!