Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS esetén mennyi idő alatt...

PCOS esetén mennyi idő alatt fejti ki hatását a Diane 35? Mikortól lesz látványos a javulás? (hajhullás, pattanások, szőrnövekedés)

Figyelt kérdés

Ha végighúzom az ujjaimat a hajamon, egész tincsek maradnak a kezemben. :( Az arcom durván ragyás és kezd kis bajszocskám nőni, amit hetente gyantáztatok mert nagyon gyorsan nő.


Januárban kezdem a Diane 35-öt. Kb. mikor lesz látványos a javulás?


2011. dec. 11. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Én 7 éve szedem a fog.gátlót, hasonló panaszokra(zsíros haj, szőr, pattanás). Semmi eredmény, fél év Dinae35 szedés után, váltottam Yadinre, mert a Diane35-től minden bajom lett. (pánikbetegség, szédülés, hányás)

Remélem neked beválik!

2011. dec. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na, én már most rettegek...
2011. dec. 11. 17:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha PCOSes van endokrinológust keress magadnak. A fogamzásgátlók és antiandrogének csak addig használnak amíg szeded őket, amint abbahagyod visszatérnek a tünetek. A PCO valójában anyagcserezavar, az inzulin rezisztenciát kell kezelni.
2011. dec. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól hoyg PCO-ja van nem biztos hoyg inzulin rezisztenicája van...Én is Pco-s vagyok. ÉS semmi gond a cukrommal. Igazából, ez gyógyíthatatlan, ugyse tudnak vele semmit kezdeni..így hát a tüneteket kezelik. Én yasminelle-t kaptam rá...most kezdem majd el szedni:)
2011. dec. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Voltam cukorterheléses vérvételen, az eredményre azt mondta a doki, hogy "határeset", egyenlőre diétáznom kell, szénhidrátbevitelt csökkenteni (megvan adva étkezésenként mennyi lehet), és a cukorfogyasztást mellőzni.


Viszont ezzel az életmódváltással máris kezdek leadni az eddig makacsnak tűnő plusz kilókból. Pedig azt hittem, én sosem fogyhatok. :)


A Diane 35 elvileg rendbe teszi a ragyáimat és a hajhullást, csak érdekelne, hogy mennyi idő alatt. Fél év után pedig sima fogamzásgátlót fogok kapni, gyengébb hormonális szert, mert azt egyébként is akartam íratni.

2011. dec. 13. 15:30
 6/7 Aggra válasza:
Én 5 hónapja kezdtem PCOS miatt Diane 35-öt szedni, és hát... A hajhullásom azóta nem javult, sőt, én úgy veszem észre, hogy egyre rosszabb. :/ Van egy elég komoly örökletes bőrbetegségem, ami mellett nem tudom megítélni, hogy a PCOS a bőröm állapotát mennyire befolyásolja (és hogy a fogamzásgátló javított-e ezen), így erről inkább nem írok véleményt. A szőrnövekedésben mostanában kezdek minimális javulást tapasztalni.
2011. dec. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én cypromix bogyót szedtem, de az ugyanaz mint a diane. A szőrikék olyan 4-5 hónap után tűntek el, a hajhullást nem tudom mert nekem nem hullott. A pattanásokat neme csak csökkentette, nem tűntek el teljesen. Igaz, hogy csak fél évig bírtam szedni mert nagyon rosszul voltam tőle. Fél év után váltottam Nuvaringre, és az tüntette el végül a pattanásokat, bár a szőrikék kicsit visszajöttek. Sajnos mióta abbahagytam a hormonális fogamzásgátlást, minden visszajött, és még a hajam is hullik :(
2012. jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!