Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ma voltam ultrahangon, és...

Nettke kérdése:

Ma voltam ultrahangon, és Egyéb és k. m. n. petefészek cysták, és PCO-t irtak a papiromra, ez mit jelent? Mindkét petefészkemnél van PCO! Műtik, vagy csak gyógyszerrel kezelik?

Figyelt kérdés
Műtik, vagy csak gyógyszerrel kezelik?
2012. márc. 12. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
A cisztát mérettől függően: ha nagy akkor műtik, ha kisebb akkor vagy gyógyszerrel (általában fogamzásgátlóval) kezelik vagy csak hagyják, hátha felszívódik. De keress fel egy nőgyógyászt, ő pontosabban meg tudja mondani.
2012. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. márc. 12. 11:00
 3/10 anonim ***** válasza:
2012. márc. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt miért nem orvostól kérdezed meg? Hogy tudnánk mi erre a kérdésre korrekten válaszolni?
2012. márc. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
az orvosommal csak szerdán délután tudom ezt megbeszélni, és mivel kiváncsi vagyok a "véleményetekre" és a válaszaitokra, azért irtam ide hogy ki mit tud erről! Érted?
2012. márc. 12. 11:18
 6/10 anonim válasza:

A PCO azt jelenti, hogy Policystás Ovárium. Tehát sok cysta van a petefészkedben. Ez egy alattomos betegség. Az agyalapi mirigyed nem működik rendesen, ez vérzéskimaradást is okozhat. Ehhez sokszor társul egy másik betegség az inzulin rezisztencia. Ezt vérvétellel ki lehet deríteni. Érdemes elmenni, mert később gondot is okozhat. Sokszor vállra, mellre, és hasra hízik a beteg. A gyerekvállalás nem lesz piti, mert sok nő a PCO miatt nem esik teherbe, vagy nagyon nehezen, orvosi segítséggel. Vagy éppen 20 hétig elhalhat a magzat. :( De van akinek összejön.

Nekem lassan egy éve, hogy rájöttek, hogy ezek miatt híztam meg. Diétát és egy fajta gyógyszert írtak fel, a vérzésemet "be is állította" tehát minden hónapban jelentkezett. 7 hónap alatt teherbe estem, minden orvosi hozzájárulás nélkül. Igaz ágynyugalmat írt a doki, hogy ne legyen semmi gond. Én a szerencsésebbek közé tartozom, hála az égnek.

2012. márc. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy kérdező?
2012. márc. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok
2012. márc. 12. 11:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Majd kérj az orvosodtól endokrinológiára beutalót, mivel ez egy hormonális betegség. És ne aggódj, sajnos sokan élnek ezzel, már egész jól kezelhető.
2012. márc. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Most felirta ugyanazt a gyógyszert, amit legutóbb szedtem, a Clostilbegyt-et, ha megjön a menszim, akkor a 3.-naptól ezt a gyógyszert kell szednem, és a 13-14.-napon kell mennem megint ultrahangra, és a cukorterhelésre, utánna meg fél évig fogamzázgátló tablettát kell szednem hogy helyretegye a hormonjaim. De ha nem mondom a dokinak, hogy utánnajártam a betegségnek, és tudom hogy gyakran a PCO-hoz társul az IR, akkor nem küld el cukorterhelésre sem.
2012. márc. 15. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!