Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kétszer elfelejtettem bevenni...

Kétszer elfelejtettem bevenni fogamzásgátlót és először 12órán túl másodszor 12órán belül vettem be. A második kihagyás a levél vége előtti negyedik nap.1hónapja szedem. Lehet baj?

Figyelt kérdés
Negyedikén és kilencedikén felejtettem el( légyszi kiméljetek a hülye vagy és hasonlóktól mer tudom anélkül is). Ma 14én együtt voltunk a barátommal és belémélvezett. Ma van második napja h vége a levélnek. Most akkor lehet baj?
2012. márc. 14. 21:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Tájékoztatón rajta kellene lennie, hogy hanyadik hét után, hogyan kellet volna védekeznetek, stb. Keresd elő azt a papírkát vagy nézd meg a neten!
2012. márc. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

ha tudod, hogy kimaradt a tabletta, akkor miért nem használtok kiegészítő védekezést? igen, lehet "baj", ha neked a terhesség baj

mivel az utolsó héten hagytál ki szemet, a következő ciklusra nem fog rendesen védeni, főleg, hogy alig kezdted el, ha nem akarsz gyereket, akkor használj kiegészítő védekezést, és szedd rendesen a tablettát, mert így szedni semmi értelme

tegyél bele egy riasztást a telefonodba vagy valami, hogy ne felejtesd el bevenni, mert ilyen kihagyásokkal tényleg nincs értelme szedni

2012. márc. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És akkor kb most mennyi az esélye hogy terhes vagyok? Meg mivel majdnem az egész levél szedése alatt volt vérzésem most nemtudom hogy rendesen megfog e jönni
2012. márc. 14. 21:59
 4/16 anonim ***** válasza:
a vérzésed azt jelenti, hogy még nemis állt hozzá a szervezeted, meg hogy ki is hagytál szemeket így igenis lehetsz terhes. Ha gyógyszert szedsz oda kellene figyelni arra hogy be is vedd. amúgy nem tudom az orvosod mit mondott de egy hónapig érdemes mással is védekezni és ha utánna minden rendben van vagyis nem vérzel akkor hat jól a gyógyszer és ha ez a vérzés 2 hónapnál tovább tart akkor valószínűleg nemis jó neked az a gyógyszer. remélhetőleg nem leszel terhes, de erre figyelj oda! vagy beveszed mindig vagy ne szedj gyógyszert. hidd el ez csak jótanács
2012. márc. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Amíg van áttöréses vérzés, amúgy is kiegészítő védekezés kell, tehát amíg vérzel mellette, általánosságban elmondható, hogy nem véd tökéletesen. Van esélyed a terhességre, főleg, hogy csúsztál is a beszedéssel, így én tesztelnék a helyedben.
2012. márc. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És ha most megjön akkor tuti nemvagyok terhes? Amúgy nagyon köszönöm a válaszokat!!
2012. márc. 14. 22:19
 7/16 anonim ***** válasza:
ha most megjön az már az elvonásos vérzés szerintem, ha megjön ha nem érdemes lenne egy tesztet csinálni, ha nem jön meg azért, ha megjön akkor meg ha elmult tesztelj egyet szerintem
2012. márc. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Oké úgylesz! És az számít valamit hogy ez volt az első igazi együttlétünk? Vagy nem ugye? :/ nagyon parázok :S
2012. márc. 14. 22:32
 9/16 anonim ***** válasza:
Semmit nem számít, a terhességhez egészen pontosan 1 darab együttlét kell.
2012. márc. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
És a tesztet hány nap után lehet megcsinálni? Meg melyik az amelyik az amelyik a legpontosabb? Amúgy ha megjön akkor csak nemvagyok az mert akkor ugytudom hogy nemlehetek az
2012. márc. 14. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!