Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kétszer elfelejtettem bevenni...

Kétszer elfelejtettem bevenni fogamzásgátlót és először 12órán túl másodszor 12órán belül vettem be. A második kihagyás a levél vége előtti negyedik nap.1hónapja szedem. Lehet baj?

Figyelt kérdés
Negyedikén és kilencedikén felejtettem el( légyszi kiméljetek a hülye vagy és hasonlóktól mer tudom anélkül is). Ma 14én együtt voltunk a barátommal és belémélvezett. Ma van második napja h vége a levélnek. Most akkor lehet baj?
2012. márc. 14. 21:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyi idős vagy, de nagyon fiatalnak tűnsz, és nem sokat tudsz a védekezésről, jobb lett volna óvszerrel kezdened.

Kicsit jobban utána kéne nézned a fogamzásgátlónak mielőtt erre hagyatkozol.

Szóval mivel ma volt az első együttléted, leghamarabb 2 hét múlva tesztelhetsz, addig semmi értelme.

Az, hogy "megjön" vagy se irreleváns, ugyanis terhesség alatt előfordulhat köztesvérzés, ami bár nem menstruáció (mivel nem követ peteérést), de lényegében nagyon hasonlíthat a menstruációra, sőt menstruációs tünetek is kísérhetik.

Mostantól pedig használj óvszert az elkövetkezendő legalább 1 hónapban, minden együttlétnél, mert nem szedted be rendesen az utolsó héten a gyógyszert. Ha a következő egy hónapban menstruáción kívül nincs semmilyen pecsételésed, vérzésed, és nem hagysz ki több tablettát, akkor el lehet hagyni az óvszert, de a tabit továbbra is rendesen kell szedni, és ha kimarad, akkor kiegészítő védekezés kell minimum egy hétre (ha a ciklus 2. hetében marad ki), vagy egész ciklusra (ha 1. héten marad ki) vagy egész következő ciklusra (ha 3. héten marad ki).

Ha a 3. hónapban is pecsételve vérzel, akkor nem jó a tabletta, és vissza kell menned az orvoshoz.

2012. márc. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
jah még annyit, hogy mindegy milyen teszt, de reggeli ELSŐ vizeletből csináld
2012. márc. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

17éves vagyok és azér tudok egykét dolgot róla csak most nagyon beparáztam és nagyon jól esik hogy segitesz :) de ha csak két hét múlva csinálhatom meg akkorra már nemlehet semmitse tenni ellene ://

Őszintén szerinted az vagyok?és veled vagy ismerősöddel előfordult már ien?

2012. márc. 14. 23:01
 14/16 anonim ***** válasza:

ami megtörtént az megtörtént, eseményutáni tablettát nem vehetsz be, mert fogamzásgátlót szedsz, és nem lehet őket együtt szedni

az egyetlen, amit tehetsz, hogy most már vigyázol, hogy kiegészítő védekezés nélkül ne legyen szex, amíg a gyógyszer nem hat rendesen

aztán 2 hét múlva tesztelhetsz, és ha szerencséd van, akkor nem lettél terhes

ezért kell nagyon odafigyelni a fogamzásgátlóval, mert elég bonyolult dolog, és ha valamit rosszul csinálsz, akkor lehet, hogy nem sok javítási lehetőséged van

a betegtájékoztatót nagyon el kell ám olvasni, és sokmindenre másra is oda kell figyelni: pl ha antibiotikumot szedsz, az csökkenti a hatását, és kiegészítő védekezés kell, vagy pl hányás, hasmenésnél is ugyanez van

a fogamzásgátlóhoz nem elég egy-két dolgot tudni róla, hanem nagyon jól kell tudni róla mindent, hiszen mint említettem, akár egy kisebb hiba is nagyban megnövelheti a terhesség lehetőségét, úgyhogy ha használni szeretnéd, akkor betegtájékoztatót olvasd el, és olvass utána a foggátlóknak általában, illetve itt is böngészhetsz róluk infókat

mindenesetre egyáltalán nem biztos, hogy terhes leszel (mivel ma volt az aktus, még biztos nem vagy az, mert még nem tudott volna beágyazódni ha meg is termékenyült egy petesejt, és csak onnantól beszélünk terhességről)

de mivel valószínűleg csökkent a tabletta hatása, illetve nem régóta szeded, és fiatal vagy, valószínűleg elég termékeny, így van rá esély bőven, ezért kéne, hogy majd tesztelj ha eljött az ideje

addig azonban, amíg nem látsz egy pozitív tesztet, egyáltalán ne vedd kézpénznek, hogy terhes vagy

(ha a teszt negatív, de utána nem jön menzeszed, vagy gyenge, akkor később érdemes megismételni a tesztet, mert fals negatív előfordulhat)

nah de ne aggódd túl magad, arra koncentrálj, hogy többet ilyen ne legyen!

2012. márc. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
És a tabletta az hogyan hat? Mármint hogy érzel valamit mert most ilyen átlátszó folyás szerű valamim van meg aztase tudom hogy a másik gyógyszertől amit szednem kellett hogy elálljon a vérzés attól most nemfog e csúszni.. amúgy a doki már az első nap is láthatja akár?? Vagy aztse tudom hogy most így ünnep miatt rendel e egyáltalán
2012. márc. 15. 08:09
 16/16 anonim ***** válasza:

Érezni nem tudod, hogy hat-e, de ha megvonásos vérzésen kívül (tehát a 7 napos szüneten kívül) nem pecsételsz, valamint beszedted előírás szerint minden nap, és nem hánytál, nem volt hasmenésed, nem szedtél antibiotikumot, akkor hatnia kell rendesen. Ha ezek nincsenek meg, akkor attól függően mi történt, kell kiegészítő védekezés. Tehát pl ha antibiotikumot ír föl egy orvos, akkor meg kell beszélned vele, vagy a nőgyógyászoddal, hogy meddig kell kiegészítő védekezés az antibiotikum szedése mellé, stb.

Orvos a terhességet nem látja ultrahanggal, csak ha már legalább 6 hetes terhes valaki. Ezt a 6 hetet azonban nem az aktustól számítják, hanem a legutólsó rendes menstruációtól. Ha ennél korábbi terhességgel mész orvoshoz, akkor ő is max terhességi tesztet tud veled csináltatni, de az ugyanúgy min. 2 hét az aktustól számítva, meg nem 100%. Az UH a 6. hét után már közel 100%.

2012. márc. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!