Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mikorra várható?

Bubii98 kérdése:

Szerintetek mikorra várható?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok.

kb.2-3éve van folyásom,nő a mellem,és meg is szőrösödtem.

de eddig még nem jelentkezett a menstruációm.

nem tudom,hogy kb.mikor jöhet meg,anyukám 12 éves volt.

két tesóm van nekik 14 és 11 éves korban.

Kicsit tartok attól,hogy a suliban fog megjönni..

Izgulok.:///

+ nagyon szégyenlős vagyok anyukám és a tesóim előtt,valószínű azért mert mindig cukkoltak,hogy 'jaj nézzétek,serdül"

tudom,hogy nem bántás volt,de teljesen szégyenlős lettem,viszont a barátnőim előtt nem vagyok...szerintetek ez normális?

és egyébként ugyanez van a fiúkkal is,a családom előtt nem beszélek róla,mert régen ezzel is cukkoltak..


2012. márc. 15. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én elmúltam 14 éves mikor először jelentkezett a menstruációm. Ez alkati kérdés.

Biztos vagyok benne hogy ha megkéred anyukádat hogy beszélgessetek erről kicsit négyszemközt mert szégyenlős vagy de szeretnél mindent tudni,megértően segít és elmagyaráz mindent. Ő is volt 13 éves.

Érdemes lenne már most betétet hordanod magaddal.

2012. márc. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Legyen nálad betét! Sose tudod mikor fog megjönni. Ha fáj a hasad, úgy ahogy még sosem fájt vagyis görcsöl akkor(ha épp órán vagy) jelentkezz hogy ki kell menned a mosdóba. Azt fogják hinni hogy csak pisilned kell úgyhogy nem hiszem hogy szólnak érte az osztálytársaid.

Jah és mielőtt jelentkezel vedd ki a táskádból a betéted óvatosan hogy ne lássák és tedd a zsebedbe és azzal menj ki. Mert ha már közbe megjött akkor gyorsan oda tudd tenni. :) De sztem neked hamarosan megfog jönni. Járj sötétebb nacikba, és esetleg ha van a suliban ilyen tornacuccos szekrényetek, akkor tegyél be egy pót sport fekete nacit, hogyha véletlen átázik a farmerod, akkor a WC-n áttud cserélni.

Remélem segítettem. Bocsi hogy hosszú lett.

2012. márc. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

És legalább 3-4 betét legyen MINDIG nálad! Ha már elhasználtad, akkor tegyél be újat, mert nálam a kezdetekben összevissza jött meg, szóval volt, hogy előbb, volt hogy később ezért sose tudtam mikorra várjam. És ajánlom az Always betéteket, azokból most vannak újabb változatok is. Először a normált próbáld ki, nehogy nekem hajszálvékonyat vegyél, mert nem tudhatod mennyire lesz erős a vérzésed. Ezt majd kitapasztalod.


Anyudnak meg merj szólni nyugodtan, az a dolga hogy elmagyarázza az ilyen női dolgokat. Remélem nem gond hogy sokat írtam, csak segíteni szeretnék. Írhatsz privát üzit is ha van valami kérdésed. :)


16L vagyok. :))

2012. márc. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

rendszeresen hordok magammal betétet,mindenre felkészültem.:)

és nagyon köszönöm,a válaszokat!:D

2012. márc. 17. 12:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia. Én már mindjárt 14 vagyok és nekem októberbe jött meg először. Az előttem lévők leírták a lényeget de nekem van még 1 tanácsom.


Ajánlom neked az Erita betétet mert az nem nagyon hangos ahogy kinyitos(a többinek általába van egy ilyen recsegő hangja ha leveszed a papírjáról) és amikor lehúzod akkor köhögj vagy tüsszents egyet és nincs az hogy az egész vc hallja hogy betétet cserélsz (tapasztalatból mondom) és ha van rá lehetőséged vegyél egy kis passzos nadrágot amit tesin felveszel hogy biztos ne ázzon át.



Remélem tudtam segíteni :)

2012. ápr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!