Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akiknél PCOS-át diagnosztizált...

Akiknél PCOS-át diagnosztizáltak, mikor vált indokolttá az agyalapi mirigy vizsgálata?

Figyelt kérdés

Nekem a prolaktin szintem 310.70 mIU/l volt,gondolom ez alapján nincs rá szükség és emlőváladékozásom sincsen.Nem tudom a többi agyalapi mirigy hormon alapján esetleg lehet-e szükség a vizsgálatra.Tulajdonképpen jóindulatú tumorra gyanakodnék...

Ezer orvost végig jártam már,de egyszerűen nem veszik komolyan a gondomat.:( Azt mondják szedjek fogamzásgátlót.Inzulin rezisztenciám nincsen,így a metformin szedését nem javasolja az orvosom,és súlyfeleslegem sincsen,ezért sem.A PCOS egyébként ki lett mondva,az ultrahang,a hormon eredmények is-amik anovulációt mutatnak- és minden tünet,pattanás,szőrösödés...stb mind-mind ezt bizonyítja.Az egyedüli ami még nem lett nézve,azok a mellékvese hormonjai.

köszönöm előre is a segítséget.


2012. márc. 16. 19:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha csak PCO-s van semmi szükség agyalapi mirigy vizsgálatára.
2012. márc. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Bocsi,de ezt nem értem,vagy hogy érted? Köszi egyébként,hogy írtál!
2012. márc. 16. 19:13
 3/15 A kérdező kommentje:
Ezt csak azért kérdeztem,mert hallottam olyanról,hogy ezeket a tüneteket okozhatja egy jóindulatú tumor is.
2012. márc. 16. 19:15
 4/15 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a PCO nem okoz problémát az agyalapi mirigyben, gondolom te is tudod, hogy ez anyagcserezavar, és petefészekben okoz elváltozásokat. Inkább az inzulin rezisztencia diétát kéne elkezdened, még akkor is ha nem vagy túlsúlyos. Kezeletlenül nem csoda, ha ilyen problémáid vannak.
2012. márc. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hogy "csak" PCOS, azt - szerintem - addig nem lehet egyértelműen kimondani amíg nincs kizárva más! (Egyébként ha "komolyabb" kivizsgálást szeretnél, szerintem próbálkozz belgyógyász-endokrinológusnál, mert a nőgyógyász tutira nem fog kivizsgáltatni - a belgyógyász sem biztos, de talán ott több esélyed van!)
2012. márc. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen tudom,hogy nem jó ez így,hogy nincs kezelve...:( de gondolod,hogy "csupán" a diétával megszüntethető a szőrösödés és a pattanások is?,mert tudom,hogy ennél a betegségnél sokkal nagyobb bajok is vannak,de egyszerűen engem már ez a két dolog kerget az őrületbe.:S
2012. márc. 16. 19:22
 7/15 A kérdező kommentje:
belgyógyász-endokrinológusnál voltam:(,ráadásul egy eléggé elismertnél és végül is nem volt hanyag és még azt sem mondhatom,hogy nem foglalkozott velem eléggé,a többi,eddigi orvosokhoz képest pláne,de egyszerűen képtelen vagyok belenyugodni ebbe,hogy csak a fogamzásgátló marad.Úgy érzem,hogy megőrülök,már minden nap ezzel kelek és fekszem le,semmi másra nem tudok gondolni.
2012. márc. 16. 19:25
 8/15 anonim ***** válasza:
Azért a mellékvese-hormonjaidat megnézethette volna a nőgyógyász ha ilyen komoly szőrösödéses panaszaid vannak! Nem is értem miért nem tette?
2012. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nézd, szerintem kérj teljeskörű tájékoztatást az antiandrogénekről, és mérlegelj, de kezeletlen PCO mellett nem meglepőek ezek a tünetek. Állandó diéta és rendszeres gyantáztatás.
2012. márc. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha agyalapi mirigy-daganatod lenne, akkor a prolaktinod olyan 1800 fölötti lenne, a 310 még határértéken belül is van. És egyébként is, a daganat csak magas prolaktinszintet okoz, a PCO-hoz semmi köze. A PCO okozhat magas prolaktinszinetet, de itt megint nincs szó hipofízis-daganatról.


Egyébként nekem csak a prolaktinszintemmel voltak gondok, nekem is mindenki fogamzásgátlót akart felírni (még vérvétel sem volt), aztán az ikszedik orvosnál úgy felidegesítettem magam, hogy leosztottam.... Jó, bunkó voltam, de ha egyszer nem képesek felfogni. Én sem tudtam elviselni, hogy 20 éves létemre több, mint 6 hónapra kimaradjon a menstruációm és ne legyen peteérésem. Én olyan szinten kikészültem, hogy ha megláttam egy terhes nőt vagy egy babát, elbőgtem magam, hogy nekem majd biztos soha nem lehet... Aztán jött a barátnőm, annyit mondott, hogy görcsöl a hasa, mert megjött, ne menjünk már most moziba. Na én ezen is elbőgtem magam, hogy de jó neki, ő legalább görcsöl. Szóval tudom, hogy mit érzel.

Aztán végül csináltak vérvételt és kiderült, hogy csak a prolaktinom a magas. Kaptam rá gyógyszert és azóta is minden ok.


Szerintem legyél te is határozott, nagyon sok hülye orvos van, ha nem foglalkozik veled, igenis mondd meg neki a véleményed. Ők sem istenek, sőt...mondom ezt úgy, hogy orvostanhallgató vagyok.

2012. márc. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!