Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány éves kortól ajánlott...

Hány éves kortól ajánlott rendszeres nőgyógyászati szűrésre járni, ha az ember még szűz?

Figyelt kérdés
2012. márc. 18. 07:30
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
23-25 éves kortól.
2012. márc. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mértékadó nemzetközi testületek, mint az IARC és UICC,

valamint az Európai Unió ajánlásai szerint a 25 éves korban

elkezdett és 65 éves korig periodikusan megismételt

szûrés jelent maximális védettséget az invazív méhnyakrák

kialakulásával szemben.

2012. márc. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, ha a nőgyógyász lobbit kérdezed, akkor a 14-től halálig tartó szűrést fogják ajánlani, hiszen nem mindegy, hogy mennyi pénzt hagysz ott náluk.
2012. márc. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 18. 10:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, jónak tűnik a 24 év körül, ha nem élsz nemi életet.

Ha viszont megkezded, akkor érdemes a kezdés után kb 1 évvel elmenned egy ellenőrzésre.

2012. márc. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a 3. válaszolóval nem értek egyet, ha szűz vagy, az orvosok 99%-a hazaküld vizsgálat nélkül és nem kérnek pénzt.
2012. márc. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 22 évesen mentem először és a doki meglepődött, hogy eddig mégis miért nem (nem maszek doki, szóval nem is kellett fizetni) és akkor mondtam, hogy mert nem rég veszítettem el a szüzességemet, és akkor mondta, hogy így rendben van, akkor ráér bőven ennyi idősen is.
2012. márc. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!