Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szűz lányokon végeznek hüvelyi...

Bogdáncs kérdése:

Szűz lányokon végeznek hüvelyi ultrahangot? Egyáltalán megvizsgálja őket a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szűz vagyok, menstruációs panaszokkal mentem nőgyógyászhoz. Azt mondta, hüvelyi ultrahangot nem végez, mert szűz vagyok. Nagyon vékony pálcával nyúlt fel kenetet venni. Semmit nem éreztem. Nem tudom, hogy más nőgyógyász megcsinálja-e, enyém nem csinálta (hálistennek).
2012. márc. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha nagyon-nagyon muszáj. Vizsgálatot is csak akkor végeznek, hüvelyi uh-ot meg csak extrán indokolt esetben, ha semmi más lehetséges módszer nincs a diagnózis felállítására.
2012. márc. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem kézzel már vizsgált hüvelyen keresztül, de UH-t csak hasit csinált, hüvelyit nem. Pedig voltam már párszor nála, de soha fel sem merült a hüvelyi UH.
2012. márc. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is és a barátnőmnek is csinált hüvelyi uh-t a doki szüzen. Igaz, hogy mi már 21 évesen mentünk dokihoz, és már használtunk régóta tampont is. De megkérdezte tőlem az orvos, hogy beleegyezek-e, és ha bármikor érzem, hogy nagyon kellemetlen, akkor szóljak, és abbahagyja, de a hasi uh-n nem láttak semmi elváltozást, ezért volt szükség rá. Jah és sima vizsgálat is volt, csak sokkal kisebb kacsát használtak, illetve csak egy ujjal nyúlt be. De abszolút nem éreztem kellemetlennek vagy fájdalmasnak. Kellemetlenebb néha most, nem szüzen a vizsgálat.

De ne aggódj bármilyen vizsgálatot, csak akkor végeznek el, ha feltétlenül muszáj, és te is beleegyezel.

2012. márc. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem szoktak szűzen csinálni, max. mintavételt kis pálcával, vagy egy-két ujjával felnyúl, de az kibírható. ey jó nőgyógyász mindig elmondja előre, és megkérdezi, nem baj-e, szóval ne aggódj
2012. márc. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!