Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ok, terhesség alatt nincs...

Ok, terhesség alatt nincs menstruáció, és mi van utána? (lent)

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy amikor megszületik a baba, mennyi idővel utána kezdődik a menstruáció? És mennyi ideig tart? visszaáll a terhesség előtti ciklus? vagy ez hogy működik pontosan?
2012. márc. 28. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
1 év az az idő, amíg természetes, hogy nem áll helyre a ciklus.
2012. márc. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az átlag 6 hónap
2012. márc. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nemnem, arra értettem a kérdést, hogy amikor megszületik a baba, mennyi idő múlva jön meg, és meddig tart. röviden.
2012. márc. 28. 20:53
 4/10 A kérdező kommentje:
amúgy köszi! :)
2012. márc. 28. 20:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyénenként változó. Valakinek már következő hónapban, valakinek fél évig nem jön meg.
2012. márc. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van akinek addig amíg szoptat. Teljesen változó.
2012. márc. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

És akkor, ha megjön, mennyi ideig tart kb? Úgy, mint máskor, vagy tovább?

Erről semmit nem tudok, és szeretnék ilyen téren is felvilágosult lenni! Köszönöm!

2012. márc. 28. 21:07
 8/10 anonim ***** válasza:

amíg rendszeresen szoptat valaki (azaz éjszaka is), addig általában nem is fogamzóképes és nem menstruál

mikor ez nem áll fönn, visszajön a menstruáció is

terhesség után általában a menstruáció már nem olyan fájdalmas ha korábban görcsölős volt

sok másban amúgy nem változik, bár az első pár lehet kicsit gyengébb vagy rendszertelenebb

általában kell pár hónap, hogy rendesen beálljon

2012. márc. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szülés után van az ún. terheságyi lochia. Ami a szervezet tisztulását jelenti, és akár 6 hétig is eltarthat. Na, nekem még tovább is tartott, már dokinál is voltam, és azt mondta, hogy ez normális, nagy volt a baba. Persze csak az elején van sok, utána inkább csak barnázgatás.

Aztán ha éjszaka is szoptatsz, általában nincs mensi, mert a tejtermelő hormonok gátolják a peteérést. Nekem 6 ill. 7 hónaposak voltak a gyerekeim, amikor megjött. Pedig még szoptattam. Elég intenzíven, még éjjel is. De hallottam, hogy van, aki ha 2 évig szoptat, akkor 2 évig nem jött meg.

2012. márc. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2012. márc. 28. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!