Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 3 és fél éve menstruálok és...

3 és fél éve menstruálok és még mindig rendszertelen, mindenképpen el kell menni orvoshoz?

Figyelt kérdés

ugye 3 és fél éve van menzeszem és még mindig nem állt be. :S nem tudom miért .. ma suliban a védőnő azt mondta hogy menjek el tinédzserambulanciára vagy nőgyógyászhoz mert már be kellett volna állnia :S de én félek elmenni mindenképpen meg fog vizsgálni ?

meg anyával se olyan jó a viszonyom hogy erről beszéljek vele. Bár nagyon kedves a védőnő meg fiatal is azt mondta szívesen elkísér meg minden :) meg tanácsokat is addott :)

16/L


2012. márc. 29. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
20 éves korod felé kell , hogy beálljon nem 16 évesen. Ha nincs panaszod akkor fölösleges.
2012. márc. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mit ertesz azon hogy rendszertelen? Kimarad peldaul? Mert az hogy nem jon meg pontosan 28 naponta, nem feltetlenul jelent gondot. En 16 eve menstrualok, es az elejen evekig masfel-ket hetet kesett mindig. Aztan beallt kb 28-32 napra. Azota mar szultem is egyszer. Ha kimarad tobbszor mondjuk, akkor mar lehet problema, es nem art elmenni dokihoz, hogy kideruljon miert van. Es nyugi, semmi baj nem lesz az orvosnal.
2012. márc. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
rendszertelennek azt értem hogy mindig máskor jön meg , van hogy 13 napra van hogy huszonvalahány olyanis volt hogy negyven valahány napra. Mindig máshogy :S
2012. márc. 29. 15:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben hallgatnék a védőnőre. Igaza van. Egy alapos kivizsgálás nem árt.
2012. márc. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is 16L vagyok, 12 éves korom óta menstruálok. Olyan is van, hogy 50napra jön meg, de egyszer 20. napra is volt már vérzésem.

Az a helyzet, hogy én se tudok ilyenről beszélni anyával:S

De 2 hónapja voltam nőgyógyásznál először(felfázás miatt) és beszéltünk erről, és azt mondta normális az én esetemben, meg hogy a fogamzásgátlótól majd beállhat, ha szedni fogok. De ajánlom, hogy menj el te is!nem olyan szörnyű:)

2012. márc. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 8 éve van meg, 19 vagyok.

Mit mondjak, a 30-34 napot még pontosnak tartom, a 35-37 napot kis késésnek, és nem egyszer egy-másfél hetet késik...

2012. márc. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

ne izgulj, nincs semmi bajod, majd 1-2 év múlva beáll.


de azért nem ártana szépen, lassan keresgélni egy megbízható nőgyógyászt, én női dokit javasolnék elsőre mindenképpen, mert azért sokkal könnyebb előtte vetkőzni és terpeszteni, mint egy idegen férfi előtt.

És bármilyen kényes, intim dolgot is könnyeb vele megbeszélni, hiszen ő is nőből van és így fél szavakból is megért már...

2012. márc. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sziamiau8 válasza:
15 vagyok, 3 éve menstruálok,sose volt normális a menzeszem és az utóbbi két esetben 5 hónap után jött meg... anyukámmal persze voltunk dokinál, simán megultrahangozott, semmit nem talált, azt mondta ez van. Szóval ne félj, nem fog fájni!
2012. ápr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)!
2012. ápr. 2. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!