Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fejbőrömön apró pici sebek...

A fejbőrömön apró pici sebek keletkeztek és viszket, bekorpásodott egyik pillanatról a másikra. Mitől van ez? Mivel tudom kezelni?

Figyelt kérdés
Tudtok valami olyan terméket amit mindenhol lehet kapni? hollandiában élek.

2012. ápr. 1. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
gombafertőzés. Menj bőrgyógyászhoz, megállapítja milyen gomba és mi kell rá
2012. ápr. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez lehet vitaminhiany is, de a stressztol, vagy pedig a paras idotol pl.

Figyeld meg ezt, mivel ha allandoan korpas lesz, akkor a D vit.hianya, a rossz emesztes is okozhatja. Viszont megfigyelni kell, mivel idegesseg is kivaltja ezt.

Friss aloavera+mandula vagy oliva, vagy kamillaolaj+ tojassargaja+mez!

Ezt a pakolast tudod feltenni, ez megnyugtatja, ha a stressz valtotta ki, akkor elfog mulni.

A lanyom egyetemista, a vizsgak elott mindig van ez a tunete, tehat igy szoktuk kezelni, es nyugtatoteat iszik kozben. LEhet masszirozni a fejbort, az ujjaid begyevel veregeted a a fejbort, ez is johatassal van.

Amit meg tenni tudnal, hogy elmesz egy vervetelre, ott kiderul, hogy van-e vitaminhianyod pl.

2012. ápr. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előző 2 választ csak alátámasztani tudom.

Ha valóban korpa és/vagy gombás fertőzés, akkor próbáld ki a teafaolajat! Baktericid, virucid hatású, gombaölő. A samponodba teszel egy jó 4-5 cseppet (ha sűrű hajad van, akkor lehet több is) és kicsit rajta hagyod. Fontos tudni, hogy csak IGAZI teafaolajat vegyél, ne szintetikusat. Én legutóbb egy ezresért vettem egy pici üvegcsét, tehát ha párszáz forintért adják akkor az legyen gyanús. De gyógynövényes boltban igazit szoktak adni. Illetve ha a fejbőrödre kened akkor kiszáríthatja kicsit, de ijedj meg tőle! Én itthon mindig tartok teafaolajat, mert rengeted dologra jó!

2012. ápr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mind a három válaszadónak,igazán sok mindent megtudtam. utánanézek hogy hogyan is tudok ezekhez hozzájutni :-) köszönöm mégegyszer. szép napot mindenkinek
2012. ápr. 2. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!