Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációval kapcsolatos...

Menstruációval kapcsolatos kérdés. Aki tud segítsen légyszíves?

Figyelt kérdés
Sziasztok:) Nekem ma jött meg és nagyon félek,mert holnap diáknap lesz a suliban és jelentkeztem ilyen akadályerseny-szerűségre,ami a városban lesz.Különféle feladatokat kell majd csinálni,stb. Még eléggé rendszertelen a mentruációm,így nem tudtam-sajnos-,hogy ma fog megjönni.Nem akarom kihagyni,mert már tavaly is elszalasztottam.Tanácsot szeretnék kérni,hogy mit tegyek ilyenkor? Tampont még nem hasznltam,itthon csak Ob mini van.Mit tegyek ilyenkor?Inkább maradjak itthon?Elnézést,ha rosszul fogalmaztam meg,vagy értelmetlenül,de nagyon kétségbe vagyok esve. Még csak párszor jött meg eddig,nem ismerem annyira a helyzetet...Légyszi segítsetek,a bunkó hozzászólásokból nem kérek.Köszön előre is,a normális válaszokat.
2012. ápr. 3. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Próbáld meg a minit meg tisztasági betét.a verseny előtt tedd be,talán kibírja.
2012. ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
69%
Ne hagyd ki emiatt a diáknapot, mindenképp menj el és légy ügyes. Attól mert megjött nem kell a szobádban kuksolnod egész nap. Szerintem a mininél vegyél nagyobb tampont. De ha vastag betétet teszel a bugyidra (minél több cseppes, annál jobb) szerintem az is elég. Ha még nem használtál tampont és szűz is vagy, nem igazán ajánlom mert átszakíthatja a szűzhártyád, de az sem nagy probléma. Ezenkívül viselj holnap fekete, sötétebb nadrágokat és óránként vagy két óránként menj ki a mosdóba és ellenőrizd nem szivárgott-e át a betét.
2012. ápr. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem tedd be a mini tampont és tegyél a bugyidba még egy vastagabb betétet,így nem történhet semmi baj,mert ha megtelt a tampon,a betét még megfogja,bár nem túl higiénikus,de egy délelőttöt ki lehet bírni.Sötét nadrágot vegyél fel,és amilyen sűrűn lehet,menj ki és ellenőrizd a tampont,és cseréld ki.
2012. ápr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell emiatt kihagyni semmit, még egy jó strandolást sem. Ez nem betegség, én judoztam középsuliban, sosem hagytam ki edzést a menszesz miatt. A mozgás még enyhíti is a görcseidet.

Szaladj le a boltba és vegyél normál méretű tampont. Ha nem Ob-t választasz, a normál 32db-os kb.360 Ft. A dobozában van használati utasítás is.

Készülj fel hogy első két alkalommal, amikor cserénél kihúzod, nagyon szokatlan érzés lesz majd, kicsit kellemetlen.De hamar megszokod.

Később ha már rutinosabb tamponhasználó leszel vehetsz nagyobb méretűt is. Azt ritkábban kell cserélni és bátran mehetsz strandra is.

(Tévhittel ellentétben: a szüzességet a fiúk veszik el, nem a tampon!)

Kellemes versenyzést! :-)

22L

2012. ápr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat.Sajnos épp az a probléma,higy itt lesz Pesten,és kb. déltől a városban kell majd mászkálni,különböző feladatok lesznek.Elég nagy távolságot kell majd megtennünk.Csak 4-en megyünk az osztályból lányok,de nem vagyok velük annyira jó viszonyban,hogy ezt elmondjam.Főleg,mert ketten közülük a képemberöhögnének,KÉPESEK RÁ,és utána majd folyton ott kuncognának xd az iskolában és sugdolóznának.Egyik osztálytársammal már megtették.Tényleg nem tudom mitévő legyek.Tudom,szánalmas ez a viselkedés,de most még jobban félek,hiszen nem tudom,hogyan oldjam meg.
2012. ápr. 3. 17:04
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem most tegyél be egy mini tampont és ezzel kipróbálod, hogy neked mennyire válik be

ha jó, akkor holnap is használd, ha kényelmetlen akkor maradj a betétnél

2012. ápr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Rakj be egy vagy ha gondolod egymáson kicsit elcsúsztatva két betétet, vegyél fel fekete gatyát, és ne nagyon ülj le olyan helyekre, ahol meglátszana egy vérfolt. Amikor csak tudsz menj el vécére. Alapból is megeshet, hogy nagyon kell pisilned, nem lesz feltűnő. A zsebedben legyen betét, zsepi.
2012. ápr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És nem kapok valami fertőzést vagy valamit ha egész este bentmarad? Kb. 10-kor szoktam lefeküdni,és 6-kor kelek. Én ettől a TSS-től vagy mitől nagyon félek,bár nem tudom mekkora az esélye egy ilyennek. Megint köszönöm a válaszokat,talán kipróbálom bár nagyon félek...:( Mindenkinek ment a zöld kezecske :DD
2012. ápr. 3. 20:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél vastag éjszakai betétet, az biztos kibírja 6-8 órán át, és akkor nem kell tampont használnod.
2012. ápr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tampont csak akkor ajánlom, ha már nyúltál fel a puncidba, és kitapasztald, hogy milyen a hüvelyed. Ismered már jól a saját puncidat?
2012. ápr. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!