Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek menstruációs...

Mit tegyek menstruációs görcsök kezelésére? Mi a legjobb gyógy mód a megszüntetésére?

Figyelt kérdés

Évek óta szenvedek mikor megjön,már gyógyszer függő vagyok tölük,két napog tart de sokszor iszonyatosan fáj,és mikor elmegyek pisilni akkor még jobban fáj csillagokat látok.

Már probáltam tőzeg áfonya kapszulát,gyogy teával meg kamilla teát is,nagyon félek mert most kapok egy új munkát ahol sokat kell állni és nem járkálhatok wc.re.

Sokszor hátráltat is engem a mindennapi életben.És mindig jól felöltözök télen.



2012. ápr. 14. 11:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Átérzem :( Szerintem menj el nőgyógyászhoz és talán felír egy erősebb gyógyszert,vagy fogamzásgátlót, bár nem tudom most mit szedsz.

Azt mondják, ha valaki rendszeresen sportol sem fog olyan erősen fájni egy idő után.. aztán ki tudja.

2012. ápr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem szteroid gyulladásgátlót kell szedni a várható menzesz ELŐTT 2 nappal már, majd a menzesz első 2 napján. Így megakadályozod a görcsöket. Hátránya a módszernek, hogy viszonylag pontos ciklust követel. Ilyen gyógyszer, ami vényköteles: apranax, xilox, naprosyn, Flexctor. Bár először érdemes egy nődokival konzultálni, hogy minden rendben van.

-e.

2012. ápr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem szedek fogamzás gátlót,abba hagytam évek óta,mert rájöttem hogy attól csak rosszabb.köszi a válaszokat..
2012. ápr. 14. 12:42
 4/12 anonim válasza:

Én, amikor nagyon görcsöl a hasam, olyankor beleülök a fürdőkádba és a zuhanyrózsával jó meleg vizet engedek a hasamra. Általában enyhíti a fájdalmat. Persze ez a munkahelyen nem válhat be.

Azt hallottam, hogy a cickafarkfű-tea nagyon jó görcsoldó hatású. Próbáld ki, hátha segít :(

2012. ápr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
próbáld ki a kamilla teát. tudom ,hogy gagyinak hangzik, de esküszöm, már 2 éve nem görcsölt a hasam, mert elkezdem inni, nyomban mikor megjön. (pedig előtte nagyon szenvedtem a görcsöktől).csak ajánlani tudom!19/L
2012. ápr. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
bocsi, most olvastam, h a kamilla teát már próbáltad. akkor próbáld azt ki, hogy ha el kezd fájni a hasad, akkor menj el futni. nekem az is sokat segített.
2012. ápr. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket:)

Néha iszok fillteres kamilla teát mostanában.Az is jó a fillteres?Meg gondolom rendszeresen kéne innom,nem csak néha.

2012. ápr. 16. 08:19
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem szteroid gyulladásgátlót próbáltad, ahogy írtam?! Menzesz előtt 2nappal kezdve! Az én orvosom ezt ajánlotta és használ.

Nekem semmilyen gyógynövény nem enyhítette a görcseimet, egy erősebb görcsre kevés ez.

2012. ápr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Még nem próbáltam a nem szteroidos gyógyszereket menzesz elött,de a következö havinál fogom.És egy nap csak egyet?
2012. ápr. 16. 15:52
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem is érzem meg hogy mikor jön meg,mielött megjön egy nappal elkezdek görcsölni,akkor már tudom hogy megfog jönni.

De most probálom az urzinolt hátha beválik.

2012. ápr. 16. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!