Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a legjobb megoldás a...

Mi a legjobb megoldás a tulajdonjog megszüntetésére?

Figyelt kérdés

Ez kicsit hosszú lesz. 2010 nyarán elváltam a volt férjemtől, hűtlen volt, mindegy is. A lakás 50-50%-ban a tulajdonunk maradt. Van rajta hitel is. A válási szerződésben az van, hogy a hasznait és terheit közösen fizetjük. Pár hónapja kimentek az albérlőink. Eddig úgy nézett ki a dolog, hogy ő beszedte a pénzt, rendezte a hitelt, stb. Most viszont már nem akar új albérlőket, hanem el akarja adni a lakást. A lakás terheinek a felét pedig követeli tőlem, pedig én a pici gyerek mellett ezt nem tudom fizetni. A kovetkező megoldásokat javasoltam: ha eladásra kerül az ingatlan, kifizetem a felgyülemlett tartozásomat.

Adjuk ki újra a lakást. Egyiket sem fogadta el, végső elkeseredettségemben azt mondtam, lemondok a tulajdonjogomról. Ezt viszont azért nem szeretné, mert a lakáshitel kettőnk nevén van, a bank valószínűleg egyedül nem bírálná el őt hitelképesnek.

Másrészt a nyakamon maradt egy személyi kölcsön, amit még a házasságunk előtt vettem fel, ez volt az indulótőke az első lakásunkhoz, amit azután eladtunk. Itt az lenne a kérdésem, hogy ennek a felét valahogyan be tudnám-e rajta hajtani, és akkor nagyrészt egálban lennénk. A válási papírban a személyi kölcsönről nem esett szó, élettársi jogviszonyban voltunk, 2005-ben, papír is van róla, számít ez valamit?

Az utolsó problémám pedig az, hogy hiába 50-50% a lakás, ha esetleg találunk is vevőt, csak akkor hajlandó aláírni az adás-vételi szerződést, ha a pénzt a gyerekünk számlájára utaltatjuk, közös felügyelettel, de csak a rám eső részre, a másik felét elköltené.

Mindezt azzal indokolja, hogy a lakás árának nagy részét az ő szüleitől kaptuk.

Mi lehet a megoldás arra, hogy ne tartsa folyton a markát, miközben én 2 éves gyerek mellett dolgozom, hogy jobb legyen nekünk, ha már így alakult?


2011. márc. 21. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni de elmondásod alapján teljes a patthelyzet a "közös" lakásotok ügyében, vagyis amíg nem tudtok valahogy megegyezni attól tartok ebből nincs kiút. A személy kölcsönt meg ha te egyedül vetted fel, akkor sajnos neked egyedül is kell letörlesztened, azt "behajtani" senkin nem tudod.
2011. márc. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
eladtuk :))
2011. máj. 16. 16:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Süti! Gratula!
2011. máj. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!