Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megint előjött (hüvely heveny...

Megint előjött (hüvely heveny gyulladás) Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kb. voltam nőgyógyásznál azzal a problémával, hogy szex után ég, meg viszket ott lent, és a folyásom is furcsa.A barátomnak is égett, meg piros pöttyök voltak rajta.Megállapították, hogy hüvely heveny gyulladásom van.Felírtak egy kúpot, amit ki is váltottam, és a 10 db-ból 4-et felhasználtam.A 4. után éreztem, hogy minden rendben.A barátommal se volt gond.Ám most újra viszket és ég.A barátomnak is ugyanazok a tünetek. :S A kúpból még maradt, felhasználható októberig.Ma este újrakezdem a használatát.De miért jöhetett újra elő, Mikor 3 hétig nem volt semmi baj vele?! :S


A válaszokat előre is köszönöm!

18/L



2012. ápr. 15. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Az orvos nem mondta, hogy hányat kell felhasználni belőle? Mert lehet hogy mind a 10-et fel kellett volna.

Attól, hogy a tüneteid elmúltak, attól még ami a problémát okozta, azt valószínűleg a többi kúp felhasználása szüntette volna meg.

Egyébként mi okozta a gyulladást? Gombás fertőzés?

A párodnak egyébként nem ajánlottak kezelést, mert ő simán visszafertőzhetett ha gombáról van szó.

Mindenképpen menj vissza az orvoshoz!

2012. ápr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez az orvos nagyon szemét volt velem.Vett kenetet, de nem mondott semmit.Azt se, hogy mi okozhatta, mennyit kell használjak, mikor kell visszamenjek.Sajnos pénzre mennek ki.Másodjára voltam, és úgy megnyomkodott, hogy nagyon fájt.Még ultrahangra is elküldött....Fogalmam sincs, hogy mi lehet a baj megint, és félek, hogy akár szövődményei is lehetnek.Ehhez az orvoshoz úgy mentem el, hogy ilyen rendelési időben, nem magánrendeléssel.Választ nem kaptam semmire, hogy mitől lehet...Vett kenetet is, de annyit se mondott, hogy vissza kell menjek érte...Úgyhogy kétségbe vagyok esve, mert nem tudom, hogy mit tegyek :S
2012. ápr. 15. 18:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha vett kenetet, akkor annak van eredménye és azt mindenképpen meg kell, hogy kapd. Nyilván azért vettek kenetet, hogy kiderüljön, mi okozta a gyulladást.

Menj vissza, hátha másik orvos lesz és mond el, mi történt, mi a problémád. De ha újra ugyanaz lesz, akkor is köteles ellátni téged és elmondani mitől van.

Első voltam.

2012. ápr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha már több mint 1 hónapja voltam meg van még lelet?És ha igen, hol tudnám megkapni?Félek, hogy újra ugyanazt az orvost kapom, aki nem látott el jól :(
2012. ápr. 15. 18:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Megint az első válaszoló vagyok.:)

Ha vettek kenetet, eleve tájékoztatni kellett volna téged róla, hogy annak mikor lesz eredménye és mikor menj érte.

Szerintem meg lesz még az a lelet, de ha nem és írod, hogy újból fent áll a probléma, akkor újból fognak venni.

Azért vesznek ilyenkor kenetet, hogy megnézzék, milyen kórokozó okozta a gyulladást. Kapsz rá gyógyszert. Aminek el kell ugye azt a kórokozót pusztítania.

De írtad, hogy a párodon is jelentkeztek tünetek, tehát én fertőzésre gondolok, amit átadtál a párodnak és lehet hogy neked elég volt a 4 kúp, de lehet hogy csak a tüneteidet szüntette meg, de a kórokozót nem pusztította el teljesen. Tehát vagy újra kialakult nálad a fennmaradó kórokozók miatt, vagy valóban visszafertőzött a párod, mivel ő nem lett kezelve.

Mert ha ilyen "rendes" volt a doki, akkor biztosan nem kérdezte, van-e párod és neki vannak-e gondjai.

Mindenképpen menj vissza holnap az orvoshoz, de ha újra vesznek kenetet, akkor nem biztos, hogy pontos lesz az eredmény, ha estére újra használod a kúpot.

2012. ápr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaidat! :)

Megkérdezem majd, hogy meg van e még a leletem...remélem, hogy igen.Kár, hogy vannak ilyen orvosok, akik nem igazán foglalkoznak a pácienssel... :S

Nem lettem tájékoztatva semmiről, és ez még most is felháborít.Olyan mintha nem érdekelné mások egészsége...Remélem, hogy most ha újra elmegyek kiderül, hogy mi okozhatta, és hogy hogyan tudnám kezelni normálisan.Koliba vagyok és ott elég sok fertőzést el lehet kapni, pedig mióta van ez a problémám sokkal higénikusabb vagyok, és mégis előjött... :S

Akkor addig ne kezdjem el használni a kúpot, amíg nem megyek orvoshoz?Vagy inkább használjam, és ha megint előjön akkor forduljak a nőgyógyászhoz?

2012. ápr. 15. 19:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen válts orvost! nézd meg, hogy mikor ki rendel és úgy menj!
2012. ápr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!