Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Candidám van viszont a nőgyógy...

Candidám van viszont a nőgyógyászom azt mondta, hogy a partneremet nem kell kezelni. Ez tényleg igaz?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja Candidát állapított meg nálam. Kaptam szájon át bevehető gombaölő gyógyszert, 2 gynazol hüvelykrémet is, után a 3 canesten hüvelytablettát kellett elhasználnom, majd a menstruációkor probiotikus tampont használnom. A barátom azt mondta nem kapta el, mert a candida alapvetően nem egy nemi úton terjedő betegség, hanem jelen van mindenki szervezetében csak nálam elszaporodtak. Ennek ellenére én a barátomnak odaadtam a canesten kombi krémjét hogy kene vele magát 1 hétig, bár tünete nem volt, de biztosra akartam menni.

Pluszba naponta iszok grapefuit cseppeket és a candida diétát is szigorúan tartom azóta. Most mégis visszajött a fertőzés. Lehetséges hogy mégis a barátomtól kaptam vissza?

Már nem tudok mire gondolni, mert tényleg mindent

megtettem a gyógyulás érdekében, egyedül a fogamzásgátló az amit nem hagytam el, de azt már 1 éve szedem és eddig semmi gond nem volt vele.


21L


2012. ápr. 16. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem a fogamzásgátlóvolt az oka, amint abbahagytam semmi bajom nem volt...én soha többé nem fogom szedni...
2012. ápr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nem igaz....a partnert mindenképpen kezelni kell mert lehet h ő fertőz vissza....ők általában panaszmentesek
2012. ápr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kell kezelni! Menjen el ő is az orvoshoz, urológiára.
2012. ápr. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
33%

Én is úgy tudtam kell kezelni a párom is mikor nekem candidám volt. Nagyon nehezen gyógyultam ki belőle. A dokinő akinél voltam azt mondta, hogy ez régi hülyeség nem kell kezelni mert nem ő fertőz meg. Nem nemi úton terjed, hanem a szervezet van felborulva és azért szaporodtak el a candidák ugyanis valamilyen szinten mindenki szervezetében jelen van, ha felborul a hüvelyflóra akkor elszaporodnak.

Sajnos nagyon nagyon nehéz vissza állítani az eredeti hüvelyflórát.

Nekem sok vissza esés után a betadine hüvelykúp vált be és utána a tejsavas irrigálás. Ez hozott rendbe azóta sincs semmi panaszom lekopogom.... ja igaz ez a kúp csak fertőtlenít kiírt mindent a hüvelyben, de a gyulladást nem csökkenti arra viszont kamillás irrigálás jó volt....

2012. ápr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!