Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vérvételből ki lehet mutatni...

Málna007 kérdése:

Vérvételből ki lehet mutatni a terhességet?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy igen, de mégis mi? A süllyedés..?.. mik a normális értékek, és mennyi terhesség alatt?? Valaki aki tudja, írja meg szépen kérem.
2012. ápr. 19. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen,simán ki lehet mutatni,ha felmerül a terhesség gyanúja,ez az egyik első dolog,amit az orvos kérni szokott.
2012. ápr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az az igazság, hogy van/volt egy enyhe gyanúm, hogy terhes lehetek.. nekem a vvt-m 24 volt, ha terhes lennék, kb 8.-10. hétben lennék.. lehet rá akkor esély, hogy terhes vagyok?? :O (egyébként, mandula-gyulladásom van..)
2012. ápr. 19. 19:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha valaki terhes lesz, először is ultrahangra küldik a kismamát és nem vérvételre. Vérvételre először 12 hetes terhesen kell menni.

A HCG nevű hormon vérben lévő mennyiségével tudják vérvételnél megállapítani a terhességet.

2012. ápr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vérvételből elég sok mindent ki lehet mutatni, többek között a terhességet is. Még hamarabb is, mint vizelettesztből...

De egy rutin labor nem tartalmazza a HCG kimutatást.

Ha gyanúd van rá, akkor

1. miért nem veszel egy pisitesztet, ami kb. 500 ft?

2. miért nem kéred meg az orvosod, hogy nézze meg a vérvételen azt is?


Minek kell ilyen hülye jeleket meg mittudoménmiket keresgélni? Miért nem lehet egyszerűen megmondani, hogy szeretnéd megtudni, vagy venni egy nyomorult tesztet?

2012. ápr. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Okéé.. köszönöm a kemmenteket, meg minden.. de szerintem itt senki nem ismeri a körülményeimet, csak annyit szerettem volna megtudni, amit kérdeztem. :)
2012. ápr. 19. 21:34
 6/7 anonim ***** válasza:
nem a körülményekről van szó,hanem arról,hogy ha terhességre gyanakszol,akkor menj el orvoshoz,nem csak a saját érdekedben,hanem akár a kisbaba érdekében is. de nyilván nem bírálni akar senki sem,ne értsd félre!
2012. ápr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sajtiiika válasza:
Én ma voltam vérvételen mandullámmal fognak műteni de nem jött meg múlt hónapban a menszeszem és egyébb bajaim is vannak 5 üveg vért vetek le tölem remélem nem mutatják, ki h terhes vagyok vagy van e rá gyanúm
2013. jan. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!