Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szőrösség! Milyen orvoshoz...

Szőrösség! Milyen orvoshoz forduljak?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy sajnos lány létemre mindenhol szőrös vagyok. Persze ezek csak kisebb pihék, amik viszont eléggé jól látszanak, főleg, ha fázom, vagy vizes a bőröm. A karomon és a lábamon szőrtelenítek, mivel már általános iskolában is megszóltak a szőrös karom/lábam miatt. Az arcomon nagyon erős a pajeszom, az államon is van jópár szőrszál és a nyakamon is.

A hasamon és a hátamon is vannak ezek a pihék, már a mellkasomon is, és néhány közülük fekete vagy sötét színű.

Ugyan barna hajú barna szemű vagyok, de a családban mindenki az, viszont senkinek sincs hasonló problémája.

Sajna a mellem is nagyom (nagyon-nagyon) kicsi, pedig anyukámnak szép nagy, és ettől eltekintve teljesen az ő alkatát örököltem. (de kis mellű lányok vannak a családban, édesapám testvéreinek sem túl nagyok...)

Arra lennék kíváncsi, hogy lehet-e ez valamilyen betegség, vagy csak ilyen alkat vagyok. Ha pedig ez betegség, akkor hova tudnék vele fordulni? Milyen orvos vizsgálna meg?

Esetleg, akinek hasonló problémája volt, várom a tapasztalatokat is!


22L



2012. ápr. 23. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
én is nagyon szőrön vagyok. endokrinológushoz fordultam és kiderült, hogy magas a tesztoszteron szintem. 3 éve szedek gyógyszert és csak most kezdett enyhülni a szőrösödés. minél előbb menj el dokihoz, mert lehet, hogy más is van a háttérben (nekem is sok minden társul még hozzá).
2012. ápr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Szerintem endokrinológusnál kezdj, hátha valami hormonprobléma.

2012. ápr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!