Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikortól kell rendszeresen...

Mikortól kell rendszeresen nőgyógyászhoz járni?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és 2 éve jött meg először a menstruációm. Arra lennék kíváncsi h mikortól kell eljárni rendszeresen mert volt olyan aki azt mondta h rögtön utána meg volt olyan aki azt mondta h 18 éves kortól meg olyan is volt h akkor amikor vmi problémám van vagy csak akkor amikor már van nemi életem (nekem még nincs).

Melyik válasz helyes?


Még annyit h eddig nem volt olyan óriási problémám csak a normális h eléggé szokott fájni a hasam ( apropó van vkinek vmi "trükkje" ami vmennyire enyhíti??), meg azt tapasztaltam h még nem igazán pontosan jön meg: mindig 4-5 napot késik.



2012. máj. 2. 15:21
 1/9 anonim válasza:
Annak idején én akkor mentem először nőgyógyászhoz, amikor elkezdtem nemi életet élni. És onnantól évente érdemes szűrésre járni. Tudom, hogy nem kellemes, de megéri. Szerintem embere válogatja, hogy ki mikor megy el. Van aki csak akkor ha baj van, azzal sincs semmi baj, csak ne legyen már későn. Amikor én elkezdtem menstruálni ugyanezek a tüneteim voltak. Igazából magnéziummal tudsz segíteni. Van most egy külön nőknek kifejlesztett magnéziumos pezsgőtabletta, nekem segít. De ha nem akkor az orvostól kérj segítséget!
2012. máj. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha baj van azonnal, egyébként csak ha nemi életet élsz.
2012. máj. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha már élsz nemi életet, akkor évente rákszűrés, amúgy addig akkor ha baj van.

Persze ha netán 18-20 éves korodig sem lesz szexuális kapcsolatod, attól még hasznos elmenni nőgyógyászhoz.

2012. máj. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fájdalomra az izmok görcsének oldására a meleg jó ( pl. meleg fedő, felmelegített só az alhasra), bár ilyenkor számíts rá, hogy esetleg bővebb lesz a vérzésed.


Ha nem segít, vagy rettentően görcsölsz, ilyenkor szoktak bevenni gyógyszert (pl. No-Spa).

2012. máj. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha elkezdesz nemi életet élni, akkor onnantól évente érdemes elmenni szűrésre.

Addig meg nem kell rendszeresen, csak akkor kell menni, ha problémád van.


Ha mindig 4-5 napot késik a menzeszed, akkor nem is késik, hanem annyival hosszabb a ciklusod. A 28 nap egy átlag, a 32-33 napos ciklus is teljesen normális.


A hasfájásra jó a torna (mondjuk nem menzesz alatt, hanem a ciklus során végzett rendszeres torna enyhíti a görcsöket), külön jó az Aviva-torna.

Melegvizes palack, gyógyszerek.

2012. máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Ki fogom próbálni a meleg dolgokat meg a tornát is... Igen vannak jó gyógyszerek csak azért nem szeretnék folyton gyógyszert zabálni (bocsi a kifejezésért) mert az nem igazán egészséges... Mondjuk máskor csak az segít.
2012. máj. 2. 21:26
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja és lenne még egy kérdésem: azt tudom h fel kell írni h mikor jön meg meg mikor fejeződik be a menstruációm, de hallottam olyanról is aki azt is feljegyzi h melyik napon mennyire vérzett ez miért hasznos? Kérdezheti a nőgyógyász ha megyek?
2012. máj. 2. 21:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdezheti, hogy mennyire erős a vérzés.

De inkább magadnak hasznos.

2012. máj. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Magyarországon például az évenkénti szûrés igénye rögzült a szakmai köztudatban, emellett azonban

- a megszokáson túl - szinte semmi sem érvel.

Egy, az IARC által szervezett munkacsoport 8 európai és kanadai, egymástól függetlenül szervezett szûrôprogram adatait elemezte. A követési idô meghaladta az elsô vizsgálattól számított 10 évet.

Az elemzett programok összesen 1,8 millió asszony szûrôvizsgálatának a tanulságait sûrítették (Day 1986). Arra a kérdésre kerestek választ, hogy egy megbízhatóan (biztosan) negatív citológiai kenetvizsgálat mennyi idôre nyújt védelmet az invazív méhnyakrák keletkezése ellen. Azt találták, hogy az évenkénti, valamint a két, illetve 3 évenként ismételt szûrôvizsgálat protektív hatása között alig van különbség, és még az 5 évenkénti szûrés is jelentôs védelmet nyújt"

2012. máj. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!