Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tizenévesen milyen gyakran...

Tizenévesen milyen gyakran kell, (kell e egyáltalán) ellenőrzésre járni nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Életemben egyszer voltam nőgyógyásznál, feliratni fogamzásgátlót, de nem vizsgált meg, csak kérdezgetett. Már egy éve szedem, és rendszeres nemi életet élek (persze állandó partnerrel). Minden rendben van a vérzésemmel, nemi szervemmel, melleimmel. Ennek ellenére kell járnom nőgyógyászhoz? És ha elmegyek mit mondjak hogy csak sima ellenőrzésre jöttem?
2009. júl. 27. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már élsz szexuális életet, akkor évente egy vizsgálat nem árt. És igen, nyugodtan mondd, hogy sima ellenőrzésre jöttél.
2009. júl. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen csak annyit mondj hogy rákszűrésre érkeztél. és hogy szedsz fogamzásgátlót is és nem tudod azóta rendben van-e a vérképed. Megvizsgál a doki, kenetet vesz, megvizsgálja melleidet is. Aztán kiír egy vérvétel beutalót. Na ez a normális, Ha nem igy történik menj másik dokihoz !

Évente legalább egyszer ezt el kell végeztetned !

27/L/egészségügyis

2009. júl. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nemi életet élsz, akkor évente meg kell csinálni a rákszűrést. Elég baj az, hogy nem küldött el vérvételre és nem vizsgált meg a dokid! Nekem van olyan barátnőm, aki középsuliban nem kapott fogamzásgátlót, mert még fejletlen volt a méhe. A gyógyszer leállítja a saját hormonális irányítást és a belső nemi szerveinek a fejlődése is leállt volna. Erre nyilván elég kicsi az esély, csak azt akartam ecsetelni vele, hogy milyen fontos a vizsgálat! Ez nem a te hibád persze, de az orvosod nagyon felelőtlen! Legközlebb, ha még gyógyszert íratni szólj, hogy nem volt még rákszűrésed és nézzen rád úgy egyáltalán.
2009. júl. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, örülök hogy egy szakértő is írt! Még annyit szeretnék kérdezni hogy minden nő maszek orvoshoz jár? Vagy elmehetek a kórházba is rendelésre?
2009. júl. 27. 21:43
 5/7 A kérdező kommentje:
..Csak mert úgy ingyen van, maszeknál meg olyan 6000 Ft egy alkalom.
2009. júl. 27. 21:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Á, dehogy jár mindenki maszekhoz! :-) Nekem sincs erre 5-10-15 ezer forintom! Életemben nem voltam még maszek nődokinál! :) A fő, hogy találj egy normális dokit, én az enyémmel teljesen meg vagyok elégedve, 4 vagy 5 éve járok hozzá INGYEN! Kérdezd meg anyukádat/barátnőidet, hogy tudnak-e egy jó dokit. Itt is megkérdezhetheted, hogy melyik városban keresgélsz, fognak ajánlani dokikat! :)
2009. júl. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Dehogy jár mindenki maszekhoz. Én is sima dokihoz járok, ugyanúgy ellát, nagyon kedves. Nekem egy fillérem sincs ilyenekre, nemhogy 5-10.000 Ft-om...
2009. júl. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!