Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Külső szeméremajkon két borsó...

Külső szeméremajkon két borsó nagyságú és alakú fehér hólyag (hüvelynyílással egy vonalban), amit piros szegény ölel körül. Épp menstruálok és most jött ki. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Így nem tudom megmutatni a nőgyógyásznak, viszont nagyon fáj (ülve, állva, fekve, mindenhogy) és úgy vettem észre elkezdett gennyezni is kicsit. Valakivel történt már hasonló?

2012. máj. 7. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen ez egy általában ártalmatlan eldugult verejtékmirigy. Ki fog fakadni és elmúlik. Bekenheted valami antibiotikumos /pld. szemkenőcs/ kenőccsel. Naponta többször mosakodj meg amég váladékozik.
2012. máj. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát remélem tényleg, hogy csak erről van szó, köszönöm!
2012. máj. 7. 11:27
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Hát én azért nem lennék ennyire biztos benne.

Eddig egy se dugult el, most meg egyből kettő?

Az én véleményem az, hogy amennyiben rosszabbodik (nő, vagy láthatóan tejed a gyulladás - azért piros, mert gyulladt, és azért gennyes, ha az egyáltalán genny -, illetve ha a lágyéki nyirokcsomoknál növekedést vagy fájdalmat tapasztaltsz, esetleg lázad/hőemelkedésed lesz), AZONNAL orvoshoz kell fordulni, menstruáció ide vagy oda, láttak ők már cifrábbat is, nem tudsz újat mutatni.

Ha nem rosszabbodik, akkor pedig akkor kell dokihoz menni, ha vége a menzesznek és még megvannak ezek az izék.

És ne kenegesd összevissza, lehet, hogy csak rontasz rajta.


Élsz szexuális életet? Ültél mostanában idegen/közületi wc-n? Nem lehet, hogy elkaptál valamit?

2012. máj. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igaza van a második válaszolónak! Mi itt nem tudjuk miről van szó. Ezt orvosnak kell látni, mert ő is csak úgy tud biztosat mondani, ha látja miről van szó!
2012. máj. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mindenképpen elmegyek orvoshoz, amint vége a menzeszemnek.

Amúgy azon kívül, hogy nagyon fáj, nincs más bajom. A nyirokcsomóim is normálisak, lázam sincs. Igen, élek szexuális életet tartós párkapcsolatban és más wc-re nem ültem rá.

Ha el is kaptam valamit, akkor sem tudom, hogy honnan, hisz nem érintkeztem semmi olyannal.

Hát a kettő az úgy kettő, hogy egymás mellett vannak közvetlenül.

Köszönöm a válaszaitokat!

2012. máj. 7. 16:43
 6/9 A kérdező kommentje:
hát elmentem, kiderült, hogy herpesz.... életemben nem volt még soha... :(
2012. máj. 11. 12:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez ha jól tudom nemi úton terjed.
2012. máj. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nem csak nemi úton
2012. máj. 14. 14:39
 9/9 A kérdező kommentje:

legyengült immunrendszernél is kialakulhat, mint mikor lázas az ember és kijön a száján a herpesz..

nálam ez a helyzet áll fent

2012. máj. 14. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!