Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A mai modern orvostudomány...

A mai modern orvostudomány mellett mennyi az esélye hogy valakinek 2-3 abortusz után is lehessen gyereke, akit problémamentesen kihord?

Figyelt kérdés

Nekem egy abortuszom se volt, csak elméleti kérdés.


És nem olyan válaszokat várok, hogy akinek volt abortusza, annak ne is legyen gyereke.


2012. máj. 7. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Hát elég kicsit. minden abortusz után csökken az esélye
2012. máj. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bőven van esélye. Gondold csak el, hányan vannak, akik két-három vetélés műszeres befejezése után is teherbe esnek, és gond nélkül szülnek. Nekem kétszer volt küretem, egyszer elhalt terhesség miatt, utána szültem, majd szülés után pár héttel ki kellett üríteni a méhem, mert nem húzódott össze. Most megint babát várunk, és egyelőre úgy néz ki, nincs probléma. A méhszájam szerencsére továbbra is zárt (ez szokott pl abortuszosoknál probléma lenni, de minden méhszájon át végzett műtét gyengíti a záróizomzatot).
2012. máj. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Manapság elég ritka, hogy vki abortusz után meddővé válik.

Szülészeten mondta a főnővér, hogy volt olyan nő, aki a 9. !!!!!! abortuszára ment.

2012. máj. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az abortuszok "mennyisége" nem csökkenti a teherbeesés lehetőségét. Természetesen több abortusznál a nagy számok törvénye alapján nagyobb az esélye a komplikációnak. De egyébként nincsen hatása. Extrém szám után el tudom képzelni, hogy gondok lehetnek a nyálkahártyával.


Amit nem tudok elképzelni, hogy ha valaki egyszer átéli, utána hogyan tudja újra megtenni. De az meg már az ő dolga. :/

2012. máj. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Anyukámnak 4-szer volt abortusza mielőtt én megfogantam volna, és elmondása szerint semmi baj nem volt sem terhesség alatt, sem a szülés során...pedig abban az időben nem volt ilyen fejlett az orvostudomány.

Néhány ismerősömnek volt 1-2 abortusza, és senkinél sem jelentett gondot a későbbiekben.

2012. máj. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

90% felett.... akárcsak abortusz nélkül... 100% esélye meg senkinek nincs arra, hogy lehet gyereke, akit problémamentesen kihord... ha volt művi abortusza, ha nem.


ÜdV

2012. máj. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Manapság már semennyire nem befolyásolja a későbbi teherbeesést. A méhszájtágítást pedig már előtágítással végzik műtét előtti éjszaka, nem közvetlenül a műtőasztalon mint 40 éve. Ennek az előtágításnak pont az a lényege, hogy lassan tágítják a méhszájat, nehogy megsérüljön az izomzat.
2012. máj. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!